Spływ Przełomem Dunajca – kultowa atrakcja Pienin rusza od kwietnia

Płynące nurtem Dunajca tratwy sterowane przez odzianych na ludowo flisaków to kultowa i absolutnie obowiązkowa atrakcja wszystkich gości, odwiedzających Pieniny. Wraz z początkiem kwietnia pienińscy górale znów będą czekać na turystów. Co warto wiedzieć, zanim wyruszy się na spływ Dunajcem?

Pieniny to wyjątkowo piękne góry, których wizytówką są strzeliste Trzy Korony, czy słynna sosna na Sokolicy. Charakterystyczne szczyty w połączaniu z malowniczą przyrodą tworzą niezapomniane krajobrazy, wolny czas można tu także spędzić w urokliwych miejscowościach i uzdrowiskach w pobliżu licznych szlaków turystycznych. Nie da się chyba jednak mówić o Pieninach, pomijając największą atrakcję regionu – spływ Dunajcem. Przepłynięcie trasy charakterystyczną tratwą, kierowaną przez tutejszych górali to żelazny gwóźdź programu pobytu w tej części polskich gór. Kto przynajmniej raz nie przeżył tej przyjemności, nie widział Pienin od najpiękniejszej strony, ani nie słuchał opowieści flisaków o tutejszych legendach i ciekawostkach.

Sezon turystyczny w Pieniach rusza lada dzień. Od 1 kwietnia flisacy znów będą oczekiwać turystów głodnych górskich wrażeń, dlatego jeśli planujecie wziąć udział w spływie, oto garść najważniejszych informacji.

Spływ rozpoczyna się w przystani Sromowce Kąty lub Sromowce Niżne, a kończy Szczawnicy Niżnej (ok. 18 km) albo w Krościenku (ok. 23 km).

Pokonanie trasy trwa od 2 do 3 godzin.

W kwietniu kasy są czynne od godziny 9 do 16, w maju-sierpniu od 8.30 do 17.00.

Na spływie nie jest potrzebne żadne specjalistyczne przygotowanie, ale istnieje możliwość wypożyczenia kapoka.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading