Smocza Jama w Krakowie

Chyba każdy z nas słyszał w dzieciństwie legendę o smoku, który swego czasu narobił w Krakowie niemało zamieszania. Legenda o bestii spod wawelskiego zamku jest wiecznie żywa, czego najlepszym dowodem jest prawdziwa, otwarta dla turystów jaskinia i strzegący jej nieopodal smok.

smok wawelski
fot. odkryjmalopolske.pl

Najsłynniejszy symbol Krakowa

Choć Kraków to prawdziwa skarbnica cennych zabytków, miejsce, które kojarzy się z nim najbardziej ma niewiele wspólnego ze sztuką. Smok Wawelski to nieodłączny i najbardziej lubiany przez dzieci symbol dawnej stolicy Polski. Wizyta w Smoczej Jamie i zdjęcie z legendarnym potworem to nieodłączny punkt programu każdej wycieczki i emocjonująca atrakcja dla najmłodszych.

W odwiedzinach u smoka

smocza jama
fot. czasdzieci.pl

Od czego warto zacząć zwiedzanie Smoczej Jamy? Oczywiście od opowiedzenia legendy o jej mieszkańcu, zwłaszcza jeśli do jaskini wybieramy się z dziećmi. Wejście znajduje się w ceglanej wieży na terenie zamku Wawelu. Zanim wejdziemy do pieczary, będziemy musieli pokonać ponad 100 dość stromych schodków. Udostępniona turystom trasa z trzema wysokimi komorami wynosi 81 metrów. Choć to niedużo, na zwiedzanie smoczego mieszkania warto ubrać się nieco cieplej. Wejście do Smoczej Jamy może być dla dzieci nie lada przeżyciem, ale prawdziwa niespodzianka czeka na nie już po wyjściu z pieczary. Wykonany z brązu smok co kilka minut ziejący ogniem zrobi wrażenie na każdym spragnionym wrażeń dziecku. Na koniec pozostaje już tylko obowiązkowe zdjęcie ze smokiem i spacer nadwiślańskim bulwarem.

Zdjęcie główne: www.wikipedia.org

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading