Skuteczne sposoby na chorobę lokomocyjną

Choroba lokomocyjna wywołuje szereg przykrych doznań, przez które podróż staje się dla chorego prawdziwą męką. Sytuację komplikuje fakt, że dotyka ona głównie dzieci, którym długotrwałe wymioty mogą grozić poważnymi konsekwencjami. Jak zaplanować podróż, aby uniknąć „wpadki” u osoby z chorobą lokomocyjną?

lek na chorobę lokomocyjnąKażdy, kto przeżywał w dzieciństwie chorobę lokomocyjną wie, że to nic przyjemnego. Dobra wiadomość jest jednak taka, że z tej choroby po prostu się wyrasta. Dopóki to nie nastąpi, warto wypróbować kilku sprawdzonych sposobów na nudności i złe samopoczucie w czasie podróży.

1. Dieta ma duży wpływ na występowanie i nasilenie objawów choroby. Dziecku nie należy podawać posiłku tuż przed podróżą, jednak nie powinno wsiadać do samochodu głodne. Najlepiej, jeśli posiłek będzie zjedzony ok. 2 godziny wcześniej. W dniu podróży maluchowiu należy także podawać jedzenie lekkostrawne: lekkie pieczywo, banany, krakersy, jabłka. Do picia najlepsza będzie niegazowana woda i ziołowe herbatki.

2. Choremu należy zapewnić odpowiednie warunki podróży. Siedzenie przodem do kierunku jazdy, możliwość położenia i otwarcia okna są niezbędne dla zachowania dobrego samopoczucia. Cierpiącym na chorobę lokomocyjną zaleca się także wpatrywanie w horyzont. W przypadku dzieci dobrym pomysłem może być umieszczenie fotelika pośrodku tylnego siedzenia. Choremu należy również oszczędzać kołysania. W samolocie najlepiej wybrać miejsca nad skrzydłem, a w autokarze – na środku.

lek na chorobę lokomocyjną3. Aby podróż z dzieckiem cierpiącym na chorobę lokomocyjną przebiegała bez przeszkód, ważne jest dobre planowanie. Jeśli to możliwe, lepiej podróżować nocą, aby zmęczony maluch przespał podróż. W ciągu dnia konieczne jest uwzględnienie czasu na regularne postoje.

4. Imbir to tradycjny lek na chorobę lokomocyjną. Jest składnikiem preparatów na jej objawy dla najmłodszych dzieci, a cukierki, ciasteczka lub imbirowa herbatka złagodzą uporczywe nudności także u starszych i dorosłych.

5. Jeśli tradycyjne sposoby zawodzą, warto mieć pod ręką lek na chorobę lokomocyjną. Preparaty, takie jak Aviomarin, są łatwo dostępne. Można je znaleźć nawet w supermarketach i drogeriach. Przed podaniem ich dziecku należy jednak zapoznać się z dawkowaniem i informacjami z ulotki.

Więcej informacji o przyczynach, objawach i zapobieganiu chorobie lokomocyjnej tutaj: http://aviomarin.com.pl/

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading