Skrzydełka z kurczaka i spółka – 5 kultowych dań z grilla

Sezon grillowy rozpoczął się na dobre, i to nie tylko w ogródkach i na działkach, ale także na biwakach i kempingach. Co najlepiej wrzucić na ruszt, aby smakowało wszystkim i było łatwe do przygotowania w każdych warunkach?

O tym, że Polacy kochają grilla chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Uwielbiamy grillować w ogródkach i na działkach, a odkąd pojawiły się nowoczesne, łatwe w transporcie grille turystyczne, także na kempingach, biwakach i piknikach. Jeśli w tym roku zamierzacie korzystać z uroków grillowania na wakacyjnym wyjeździe, oto 5 pomysłów na dania z grilla, które sprawdzą się niezależnie od okoliczności.skrzydełka z kurczaka

  • Kiełbaski z grilla – absolutna podstawa, niby banalne, a jednak bez nich trudno wyobrazić sobie prawdziwą grillową ucztę. Jeśli chcecie trochę urozmaicić grillowe menu, zamiast zwykłej kiełbasy możecie wybrać białą, frankfurterki albo pepperoni.
  • Karkówka – ten rodzaj mięsa doskonale sprawdza się na ruszcie – jest krucha, soczysta i ma wyrazisty smak. Karkówkę, podobnie jak inne mięsa na grilla, można kupić w gotowej marynacie albo zrobić ją samodzielnie z mieszanki ulubionych przypraw i oliwy z oliwek.
  • Szaszłyki – potrawa, która pozwala na najwięcej twórczej inwencji. Na patyczek można nadziać niemal wszystko, ale najbardziej kultowe połączenie to kawałki mięsa wieprzowego, cebuli i papryki.
  • Skrzydełka z kurczaka – dobrze przyprawione, szybkie i wygodne w przygotowaniu skrzydełka z kurczaka to idealna przekąska z grilla, która posmakuje każdemu.

skrzydełka z grilla

  • Grillowane warzywa – dania z grilla na ogół są dość ciężkostrawne, dlatego na ruszcie nie powinno zabraknąć grillowanych warzyw. Ziemniaki, cukinia, papryka, szparagi, papryka nadają się do tego doskonale – przed pieczeniem warto je zanurzyć w marynacie.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading