Serwis Wakacyjny Archive

Z dzieckiem w pociągu – o czym warto wiedzieć?

Jaki środek lokomocji jest najwygodniejszy dla rodzin z dziećmi? Choć podróżowanie autem ma wiele zalet, planując wyjazd z dziećmi, warto wziąć pod uwagę pociąg. Wyprawa pociągiem może być nie tylko niezapomnianym przeżyciem dla malucha, ale także sporym udogodnieniem dla rodziców.

Dla kogo góry, a dla kogo morze?

Wybierając miejsca na wakacje zwykle kierujemy się lokalnymi atrakcjami, pięknymi krajobrazami, dobrą bazą noclegową. Urlop kojarzy nam się raczej z wypoczynkiem, a nie kuracją zdrowotną, tymczasem można połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać miejsce, które pomoże nam się pobyć różnych dolegliwości.

Ojcowski Park Narodowy – najlepsze atrakcje cz.1

Ojcowski Park Narodowy to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc Polski. Skaliste kaniony, urwiste ściany, igły sklane i ostańce tworzące fanatzyjne kształty, zostały odkryte przez turystów już w XIX w. i od tamtej pory wciąż zachywacją. Oto wybrane obiekty turystyczne Ojcowa, które trzeba …

Nieborów i Arkadia – w krainie szczęśliwości

Pałac Radzwiłłów w Nieborowie to prawdziwa gratka dla miłośników pięknych, pałacowych wnętrz. Jest jedną z najbardziej okazałych rezydencji maganckich w Polsce oraz miejscem szczególnie lubianym przez filmowców. Turystów zachwyca nie tyko pięknem architektury i wystroju, ale także wspaniałym parkiem w stylu romantycznym.

Co warto zabrać na wakacje pod namiotem?

Wakacje pod namiotem mogą być niezwykłą przygodą i prawdziwą przyjemnością. Wystarczy się do nich odpowiednio przygotować i zabrać wszystko, co niezbędne do komfortowego i bezpiecznego wypoczynku blisko natury. Oto lista najważniejszych rzeczy, potrzebnych na wakacjach pod namiotem.

Pomysł na wakacje? Letni obóz językowy

Jeśli myślicie, że najwyższy czas wysłać dziecko na wakacyjny obóz, dobrym pomysłem może być obóz językowy. Letni odpoczynek w turystycznej miejscowości połączony z kursem angielskiego dla dzieci to zarówno atrakcyjna forma nauki, jak i wspaniała przygoda.