Jakie są ceny sylwestra w polskich górach?

Sylwester w górskim kurorcie turystycznym to gwarancja wyjątkowej atmosfery i atrakcji, na które nie można liczyć nigdzie indziej. Z drugiej strony, noworoczny pobyt w górach może wiązać się za sporymi kosztami. Czy zawsze musi być tak drogo?

ceny sylwestra w polskich górach

Najdrożej w Zakopanem
W ciągu roku w miejscowościach wypoczynkowych jest kilka newralgicznych momentów, kiedy turyści muszą liczyć się ze znacznym wzrostem cen – jednym z nich jest właśnie sylwester. To naturalne, że w tym czasie za nocleg, zwykle połączony z noworoczną imprezą, zapłacimy dwa, a nawet trzy razy więcej. Ceny sylwestra w górach zależą przede wszystkim od tego gdzie chcemy przywitać Nowy Rok. Jak łatwo się domyślić, najdroższą miejscowością jest Zakopane. Tu za dobę w dwuosobowym pokoju w trzygwiazdkowym hotelu zapłacimy średnio 600 PLN. Nawet 1/3 mniej zapłacimy za pobyt w mniejszych miejscowościach w Tatrach, a sylwester w Beskidach może być 3 razy tańszy niż w Zakopanem. Ceny są dość wysokie, trzeba jednak pamiętać, że na ogół są w nie wliczone różne sylwestrowe atrakcje.

ceny sylwestra w polskich górach
fot. e-sylwester.pl

Można taniej?
Nie da się ukryć, że ceny sylwestra w górach nie dla każdego są przystępne, zwłaszcza, że należy doliczyć inne koszty, np. dojazdu. Na szczęście, jest też dobra wiadomość: można zapłacić mniej. W jaki sposób? Choćby kupując bilety na przejazd pociągiem lub autobusem z dużym wyprzedzeniem albo rezygnując z hucznego balu i wybierając kameralny wieczór we dwoje lub z przyjaciółmi. Warto także poszukać ofert mniejszych, nowo powstałych hoteli i pensjonatów.

Osobom pragnącym szczegółowo zaplanować budżet na sylwestra w polskich górach polecam zajrzeć tutaj: http://turystyka.wp.pl/ile-kosztuje-sylwester-w-polskich-gorach-6043983191925889g

Zdjęcie główne: www.gory.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading