Roztocze – piękne cały rok

Roztocze to piękny, zaciszny i niezwykle urokliwy zakątek Polski. Czarujące krajobrazy i wiele atrakcji turystycznych czekają na turystów także jesienią i zimą.

Roztocze
fot. nocowanie.pl

Raj nie tylko dla grzybiarzy
Choć jesienna pogoda potrafi dawać się we znaki, dla wielu osób jest to najlepsza pora na podziwianie piękna przyrody. Pod tym względem Roztocze jest miejscem szczególnie godnym polecenia. Malownicze wzgórza sięgające nawet 390 m n.p.m. (Krągły Goraj, Wielki Dział), tajemnicze wąwozy, czyste lasy bukowe i jodłowe oraz stare drewniane domy, cerkwie i kościoły tworzą wspaniały widok i niezwykłą atmosferę. Jesień na Roztoczu to idealna pora na długie spacery, wycieczki rowerowe i wieczorne ogniska z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami. Wiele radości roztoczańskie lasy mogą dać miłośnikom grzybów. Do późnej jesieni można w nich znaleźć mnóstwo szlachetnych borowików, podgrzybków oraz kurek i opieniek.

Zimą dla aktywnych

Roztocze
fot. roztocze.org

Specyficzne uwarunkowania klimatyczne Roztocza sprawiają, że temperatura jest zwykle nieco niższa niż w sąsiednich regionach. Śnieg utrzymuje się tu długo, co w połączeniu z charakterystycznym ukształtowaniem terenu, łatwym dostępem do sprzętu i bogatym zapleczem gastronomicznym daje dobre warunki dla wielbicieli sportów zimowych. W sezonie zimowym warto odwiedzić stoki i wyciągi narciarskie w Krasnobrodzie, Bobliwie, Justynówce oraz Jacni. Z kolei, miłośnicy narciarstwa biegowego powinni przynajmniej raz udać się na trasę biegową w Siwej Dolinie pod Tomaszowem Lubelskim.

Zdjęcie główne: www.nocowanie.pl