Rodzinny samochód na wakacje – kupić czy wypożyczyć?

Samochód to jeden z najlepszych wakacyjnych środków transportu dla rodziny. Niezależność i komfort to najważniejsze atuty podróżowania autem, szczególnie istotne, jeśli zabieramy w podróż małe dzieci. Rodzinne auto, które sprawdzi się na długie trasy może okazać się dobrą inwestycją, innym rozwiązaniem może być jednak wypożczenie samochodu na miejscu. Co wybrać?

Kosztownie, ale wygodnie
Wynajęcie auta na miejscu to na ogół bardzo wygodne rozwiązanie. Samochód można zarezerować wcześniej w Internecie, wybierając pojazd najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. Do wyboru zwykle mamy kilka kategorii, dodatkowe urządzenia, np. fotelik dziecięcy czy nawigację GPS oraz usługi gwarantujące pomoc techniczną. Trezba jednak pamiętać, że wynajęcie auta to dodatkowy koszt. Choć niekiedy można liczyć na atrakcyjne zniżki i promocje, koszt wynajmu warto wcześniej porówanać z cenami za bilety w komunikacji publicznej oraz zwracać uwagę na ukryte opłaty. W niektórych miejscach podróżowane pociągiem lub autobusem, np. na niedużej wyspie z dobrze zorganizowanym transportem publicznym, może być całkiem wygodne.

Własny i niezawodny

samochody używane
fot. autopolki.pl

Podróżowanie własnym autem to w przypadku kilkuosobowej rodziny najlepsze rozwiązanie. Rodzinne samochody używane mogą sprawdzić się w tej roli doskonale.  Jakie kryteria powinniśmy brać pod uwagę, jeśli myślimy o zakupie komfortowego auta na długie trasy? Przede wszystkim: duży bagażnik, niskie koszty utrzymania oraz funkcjonalne i praktyczne wnętrze. Średniej klasy kombi czy najstarsze modele vana można kupić już za kilka tys. zł, warto jednak pamiętać o tym, że rodzinne auto na dłuższe trasy powinno być niezawodne. Jeśli szukamy auta używanego, ale w jak najlepszym stanie i dopasowanego do naszych potrzeb, warto zapoznać się z ofertą Das WeltAuto, gdzie do wyboru mamy wyłącznie sprawdzone auta. Rodzinne samochody używane z Das WeltAuto można obejrzeć tutaj: http://www.dasweltauto.pl/pl.html

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading