Relaks zimą? Najlepiej w termach

Relaksujące i zdrowotne właściwości kąpieli w gorącej wodzie są wykorzystywane od starożytności po dzień dzisiejszy. Termy były ulubionym sposobem na regenerację ciała i ducha obywateli imperium rzymskiego, dziś równie chętnie korzystamy z nich podczas jesienno-zimowych urlopów w górach i nie tylko.

fot. uzdrowisko-cieplice.pl
fot. uzdrowisko-cieplice.pl

Zimowy sposób na relaks
Czy można sobie wyobrazić przyjemniejszy sposób na rozgrzanie w mroźny dzień niż kąpiel w basenie z gorącą wodą w otoczeniu pięknych krajobrazów? Od wielu lat termy są jedną z głównych atrakcji górskich kurortów. Woda termalna rozgrzewa, a dzięki zawartości cennych składników mineralnych z wnętrza ziemi, pomaga się zregenerować i poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Polskie termy zwykle kojarzą nam się z regionami górskimi, najsłynniejsze znajdziemy w Białce Tatrzańskiej, Bukowinie Tatrzańskiej, Szaflarach i Zakopanem. Nie zapominajmy jednak, że obiekty tego typu są rozsiane po całej Polsce. Gdzie ich szukać? Oto kilka propozycji.

Termy Cieplickie w Cieplicach Zdroju
To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, zwłaszcza uczącymi się pływać. W kompleksie można spędzać czas aktywnie lub wypoczywać w trzech strefach, w których znajdują się zarówno atrakcje dla najmłodszych, takie jak zjeżdżalnie czy tryskacze, jak i starszych, jak np. elementy SPA i miejsca do różnego rodzaju wodnych zabaw.

tripadvisor.com
fot. tripadvisor.com

Termy Rzymskie w Czeladzi
Jak wskazuje sama nazwa, to miejsce odwołuje się samych korzeni miejskich łaźni publicznych. W Czeladzi możemy poczuć się jak w czasach starożytnych, a dzięki Frigidarium, Caldarium, Calidarium, Laconium i Tepidarium, efekty pobytu w termach będą dla naszego ciała jeszcze korzystniejsze.

Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim
To pierwszy tego typu obiekt zlokalizowany na północy naszego kraju i trzeba przyznać, że urządzono go z rozmachem. Do dyspozycji mamy zarówno bogatą ofertę SPA, jak i część sportowo-rekreacyjną, a w niej m.in. sezonową zewnętrzną dziką rzekę. W specjalnym basenie dla dzieci znajdują się atrakcje, takie jak: kanał dla statków, grzybek wodny, fontanny i armatki wodne, z kolei dorośli mogą dopieścić swoje zmysły podczas aromatycznych rytuałów saunowych, prowadzonych przez profesjonalnych saunamajstrów.

Zdjęcie główne: www.termabania.pl