Po relaks na Mazury

3Komu wakacyjny urlop kojarzy się ze spokojem, sielską atmosferą, malowniczymi krajobrazami i wodnymi kąpielami, naprawdę dobrze może poczuć się tylko w jednym miejscu w Polsce.

Mazury to miejsce idealne zarówno dla rodzin, paczki znajomych, jak i samotnych podróżników. Od lat stanowią ulubiony kierunek podróży dla wszystkich zapracowanych, stęsknionych relaksu i ciszy, amatorów żeglarstwa, sportów wodnych i wędkarstwa, a także miłośników zabytków i nieskażonej cywilizacją przyrody.

MazuryCisza, spokój
Choć wiele jest jeszcze w Polsce miejsc, gdzie można cieszyć pięknem natury, trudno znaleźć obszary tak piękne jak na Mazurach. Rozległe, dzikie lasy, urokliwe pagórki, a wśród nich jeziora o krystalicznie czystej wodzie, roztaczają widok, który zapiera dech w piersiach. Na wielu akwenach obowiązuje strefa ciszy, co oznacza zakaz używania silników spalinowych. Mazurska atmosfera w sposób wyjątkowy sprzyja wyciszeniu i głębokiemu odpoczynkowi, co szczególnie doceniają mieszkańcy wielkich miast.

Atrakcje dla aktywnych
Dla pragnących aktywnego spędzania czasu Mazury także mają wiele atrakcji. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich to jeden z najciekawszych szlaków żeglownych, który możemy przemierzyć zarówno motorówką lub jachtem, jak i na pokładzie statku żeglugi pasażerskiej. Z kolei na wielbicieli historii i sztuki czekają zamki i kościoły w Olsztynie i Reszlu oraz zabytki w licznych miejscowościach, pamiętających czasy średniowieczne.

Planujesz urlop w wakacje nad jeziorem? Zobacz bogatą ofertę domków na Mazurach na portalu edom.pl

 

źródło obrazka: www.mazurwind.pl