Pupil na wakacjach – pchły i kleszcze

Lato to czas, w którym pchły i kleszcze najczęściej atakują nasze zwierzaki. Ukąszeniom przez pasożyty szczególnie sprzyjają letnie temperatury i wysokie trawy w których czworonogi lubią buszować w trakcie długich spacerów. Niestety, aktywność insektów nie kończy się wraz z kalendarzowym latem, dlatego o zapobieganie ugryzieniom przez pchły i kleszcze warto dbać przez cały rok.

Niepozorne i groźne

preparat na pchły
fot. dogopedia.pl

Pchły psie najczęściej gnieżdżą się za uszami, w okolicach ud i na zadzie. Mimo niewielkich rozmiarów, są dla psów ogromnym utrapieniem. Ich obecność może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych pupila. Jeśli jest ich dużo, utarta znacznej ilości krwi może powodować u psa anemię i stopniowe wyniszczenie organizmu zwierzęcia. Kontakt psa z pchłami może być okazją do zagnieżdżenia tasiemca, a ślina pcheł, to częsta przyczyna reakcji alergicznych. Jak widać, powodów dla których, warto chronić psa przed pchłami jest całkiem sporo.

Niebezpieczne kleszcze

preparat na pchły
fot. zpazurem.pl

Kolejnym pasożytem, który często atakuje czworonogi zażywające świeżego powietrza jest kleszcz. O zagrożeniach, jakie może nieść za sobą ugryzienie przez tego małego pajęczaka mówi się ostatnio wiele. Kleszcze przenoszą szereg wyjątkowo niebezpiecznych chorób wirusowych, takich jak: borelioza, babeszjoza, anaplazmoza czy pokleszczowe zapalenie mózgu. Infekcja może atakować narządy wewnętrzne.
Nie sposób pozbawić naszego ulubieńca kontaktu miejscami, w których przebywają pasożyty, zwłaszcza, jeśli zabieramy go ze sobą na wakacje. O wiele lepszym sposobem na zapobieganie ukąszeniom przez insekty jest zastosowanie jednego z preparatów przeciw pasożytom. Nowoczesny preparat na pchły i kleszcze, np. Controline ( http://controline.pl/controline/psie-wakacje-bez-stresu/ ), jest wygodny w użyciu, działa przez długi czas i nie drażni skóry zwierzaka. Dobrze dobrany preparat na pchły i kleszcze sprawi, że pies może spokojnie hasać wśród traw, niezależnie od pory roku.

Zdjęcie główne: www.purelypawsome.com

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading