Projekt Arado – zaginione laboratorium Hitlera

Projekt AradoMieliście okazje odkrywać tajemnice z czasów wojny? Zwiedzaliście podziemną fabrykę? Wiecie kim był Kazimierz Leski i dlaczego nosił mundur niemieckiego generała? A może wcielaliście się w rolę „cichociemnego”? Jeśli nie to koniecznie musicie odwiedzić Kamienną Górę. I w trakcie godzinnej podróży w czasie dowiedzieć się o pasjonującej historii – o tym jak polscy bohaterowie pokrzyżowali plany hitlerowcom i wykradli tajemnice ich wunderwaffe!

 

Projekt Arado

„Projekt Arado” jest najnowocześniejszym podziemnym kompleksem w Polsce. Nowatorska iluminacja świetlna, efekty audio i przewodnik który wciela się w rolę agenta polskiego wywiadu i prowadzi grupę by zdobyć niemieckie tajemnice – to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na turystów w Kamiennej Górze. Co kryją podziemia? Unikalne w skali Europy eksponaty – części pocisku V-1 i rakiety V-2, niemieckiego radaru, a nawet niemieckiej enigmy. Tajemnicze konstrukcje i.. Tajemnica Wojskowa! Przyjedzcie!
Podziemna trasa w nowej aranżacji rusza 28 kwietnia 2012. 
Więcej informacji uzyskacie odwiedzając:
www.arado.pl
www.facebook.com/projektarado

 

Projekt Arado

 

 

Kamienna Góra

Kamienna Góra położona jest na Dolnym Śląsku, w połowie drogi między Wałbrzychem a Jelenią Górą. To pełne tajemnic miasteczko w czasie II wojny światowej zostało podziurawione podziemnymi kompleksami niczym ser szwajcarski dziurami. Dziś wiemy o dziesięciu  podziemnych  obiektach, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Wydrążyli je- rękoma robotników przymusowych – Niemcy. Między innymi po to, by docelowo umieścić w nich biura projektowe i fabryki produkujące najnowocześniejsze konstrukcje lotnicze i  broń. W tym czasie Kamienna Góra była jednym z centrów technologicznych niemieckiego przemysłu lotniczego- w byłych fabrykach włókienniczych umieszczono  między innymi biuro projektowe firmy ARADO, w którym skonstruowano najsłynniejszy samolot odrzutowy II wojny światowej – Arado 234 Błyskawica i mityczny samolot skrzydło Arado 555.

Projekt Arado

Projekt Arado

Projekt Arado

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.1/10 (7 votes cast)
Projekt Arado - zaginione laboratorium Hitlera, 6.1 out of 10 based on 7 ratings