Praca w wakacje w Holandii i nie tylko – gdzie wyjeżdżają Polacy?

Zbliżający się sezon wakacyjny to dla jednych czas błogiego leniuchowania, a dla innych… ciężkiej pracy. Wraz z nadejściem lata wielu młodych ludzi wykorzysta przerwę w nauce na podreperowanie budżetu. Gdzie i do jakich prac najczęściej wyjeżdżają nasi rodacy w okresie wakacyjnym?

praca w wakacje w Holandii

 • Francja
  We Francji największą popularnością wśród pracowników sezonowych cieszy się zbiór winogron, a także praca przy zbiorach melonów, orzechów, oliwek i przy polerowaniu jabłek. Za podobną pensję Polacy posługujący się językiem angielskim lub francuskim mogą pracować w branży hotelarskiej.
 • Norwegia
  Norwegowie chętnie zatrudniają Polaków głównie przy zbiorze truskawek. Na dobrze płatną pracę sezonową w Norwegii mogą także liczyć pracownicy budowlani.
 • Holandia
  W kraju tulipanów Polacy poszukujący pracy sezonowej najczęściej znajdują zatrudnienie przy uprawie owoców i warzyw oraz przy hodowli kwiatów. Praca w wakacje w Holandii będzie satysfakcjonująca także dla opiekunek dzieci, osób starszych i pracowników fizycznych.praca w wakacje w Holandii
 • Wielka Brytania
  W Anglii pensje za prace sezonowe w rolnictwie są zróżnicowane, na wysokie zarobki mogą za to liczyć pracownicy budowlani, zwłaszcza stolarze i cieśle.
 • Niemcy
  Do naszych zachodnich sąsiadów wyjeżdżamy przede wszystkim do pracy wakacyjnej przy zbiorach szparagów i truskawek, a także do prac na budowie, w myjni, sortowni odpadów. Dobre zarobki w Niemczech czekają na listonoszy oraz opiekunki osób starszych, jednak do tej pracy potrzebna jest znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading