Pomysł na weekend – Sudety

Najstarsze góry Polski są doskonałym miejscem na jesienny wypoczynek. Oferują piękne widoki, ciekawe miejscowości z zabytkami i atrakcjami dla dużych i małych oraz możliwość spędzania czasu w aktywny sposób. Jednocześnie są to góry stosunkowo łagodne, które nawet przy mniej sprzyjającej pogodzie, mogą pokonywać osoby w różnym wieku i kondycji.

Sudety to region, który jesienią może oczarować najbardziej wprawionego turystę. Zróżnicowanie geologiczne tych terenów wraz z piętrowym rozmieszczeniem roślinności, tworzą bardzo malownicze widoki, zwłaszcza w okresie jesiennego przebarwiania liści.

Karkonosze, Góry Sowie i Stołowe jesienią to wciąż idealne miejsca na krótsze i dłuższe trekkingi. W masywie Śnieżki znajdują się jedne z najsłynniejszych polskich jaskini, a labirynty skalne paśmie Gór Stołowych zachwycą najmłodszych wędrowców.

Klimatyczne miejscowości, takie jak Duszniki z fantastycznym muzeum papiernictwa, pełne zabytków Kłodzko, Lądek z najpiękniejszą w Polsce pijalnią wód czy uzdrowiskowa Polanica to miasteczka, w których można doskonale wypocząć po trudach wędrówek oraz zwiedzić mnóstwo ciekawych miejscu i zabytków.

Sudety to także doskonała baza wypadowa do jedndniowych wycieczek do sąsiednich państw: Czech i Niemiec oraz Austrii. Z szerokiej oferty biur turystycznych można wybrać zarówno wyjazdy piesze wyprawy po czeskich pasmach Sudetów, jak i zwiedzanie miast, takich jak Drezno, Praga, Wiedeń lub wybrać się w podróż do pięknej Doliny Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskie, o tej porze roku wyglądającej jeszcze bardziej nastrojowo i romantyczne.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading