Pomysł na wakacje? Letni obóz językowy

Jeśli myślicie, że najwyższy czas wysłać dziecko na wakacyjny obóz, dobrym pomysłem może być obóz językowy. Letni odpoczynek w turystycznej miejscowości połączony z kursem angielskiego dla dzieci to zarówno atrakcyjna forma nauki, jak i wspaniała przygoda.

obóz letni
fot. flickr.com

Czas na obóz

Wakacyjny wyjazd z rodziną to niewątpliwie ogromna przyjemność dla większości dzieci. Przychodzi jednak moment, gdy nasza pociecha staje se coraz bardziej samodzielna i spragniona towarzystwa rówieśników. Letni obóz to dla dziecka zarówno wielka frajda, jak i wyzwanie, a jeśli jest to obóz językowy, także doskonała okazja do podniesienia umiejętności językowych. Na jakie atrakcje mogą liczyć uczestnicy wakacyjnych obozów językowych?

Nauka i zabawa w jednym

obóz językowy
fot. flickr.com

Na obozie język angielski dla dzieci nie ma nic wspólnego z nudną i męczącą nauką w szkole. Dzieci każdego dnia wykonują ciekawe zadania, bawią się, tańczą, uprawiają sport i poznają kulturę innych krajów. Nad uczestnikami czuwa kadra wykwalifikowanych opiekunów, którzy dbają o bezpieczeństwo, brak nudy i dobre samopoczucie podopiecznych. Jak na każdym obozie, dzieci biorą udział w ogniskach i dyskotekach, które są okazją do zawierania prawdziwych przyjaźni. Szukając oferty letniego obozu językowego, warto wybrać taki, na którym uczestnicy mówią wyłącznie po angielsku. Jak podkreślają specjaliści, taki sposób nauki jest najskuteczniejszy i daje szybkie rezultaty.

Warto spróbować
Jak przekonać syna lub córkę do udziału w obozie językowym? Dzieci, zwłaszcza te, które naukę języka obcego kojarzą wyłącznie ze szkolną ławką mogą nie być zachwycone wizją dodatkowych lekcji w czasie wolnym od szkoły. Na początek dobrym rozwiązaniem może być dla nich udział w kursie lub bezpłatnych warsztatach językowych, wypełnionych zabawą, tańcem i grami, takich jak te organizowane przez empik school: http://empikschool.com/pl/kursy-dla-dzieci.

Zdjęcie główne: www.flickr.com