Pojezierze Bytowskie – kraina spokoju

Ziemia Gdańska to nie tylko atrakcje Trójmiasta. Wzdłuż jej zachodnich granic rozciąga się piękna kraina, pełna lasów, wzgórz. Pojezierze Bytowskie nie jest turystom dobrze znane turystom, choć należy do najpiękniejszych zakątków Pomorza.

pojezierze bytowskie

Ciche pola i jeziora

Tereny Pojezierza Bytowskiego mogą zachwycić każdego wielbiciela dzikiej, nieskażonej przyrody. Od północy porasta je stara puszcza z dwoma szlakami spławnymi, zaś od południa zapełniają je rozległe, puste pola. Na pojezierzu znajduje się kilkaset niewielkich jezior oraz kilkusethektarowych akwenów. Te największe i najbardziej atrakcyjne zbiorniki wodne znajdziemy w części południowo-wschodniej, a w sezonie jesiennym region staje się prawdziwym rajem dla grzybiarzy.

pojezierze bytowskie

Zamkowa dyskoteka

Stolicą regionu jest urokliwy Bytów. znajduje się zamek krzyżacki, w którym do dziś straszy duch okrutnego komtura. Budowla jest dziś nie tylko atrakcją turystyczną, lochy zamku, kiedyś więzienie i miejsce kaźni wrogów zakonu, zaadaptowano na stylową dyskotekę, a na zamkowym dziedzińcu latem odbywają się festyny, przedstawienia teatralne i turnieje rycerskie. Wśród zabytków regionu jest wiele starych kościołów, ale także sporo poniemieckich dworów i pałaców. W Tursku zobaczymy piękny pałac z XVIII w., z kolei w Warcinie znajduje się urokliwy pałacyk z parkiem należący do Otto Bismarcka.

Pojezierze Bytowskie to, mimo wielu atrakcji, wciąż mało popularny region, dlatego warto je polecić wszystkim, którzy szukają pięknych i nieodkrytych przez rzesze turystów miejsc Polski.

źródło obrazka: www.miastobytow.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading