Pogoda na październik. Ostatnie dni na urlop w Polsce.

Prognoza pogody w PolscePrognoza pogody na październik, według synoptyków, będzie różnić się w porównaniu do poprzednich lat, gdzie mieliśmy długą i ciepłą prawdziwą polską jesień. W ciągu najbliższych kilkunastu dni czeka nasz kilka skoków pogodowych. Początek zapowiada się wyśmienicie, ma być słoneczny i ciepły natomiast druga połowa to jego przeciwieństwo.

Ciepły i słoneczny początek października.

Pogoda na początek października zapowiada się całkiem przyzwoicie. Czekają nas słoneczne i ciepłe dni z temperaturami rzędu ok. 20 stopni Celsjusza. Wymarzona pora na długie jesienne spacery po lesie wśród opadających liści, mieniących się wszystkimi barwami.

Od połowy miesiąca szykujcie zimowe ciuchy.

Druga połowa października niestety nie zapowiada się kolorowo. Nadciągające nad nasz kraj niże atmosferyczne sprawią, że przeważać będą pochmurne i chłodne dni. Należy również spodziewa się zwiększenia wilgotności powietrza a co za tym idzie również opadów deszczu. W tym okresie temperatura może sięgnąć nawet zaledwie +10 stopni. Pod koniec miesiąca mogą zacząć pojawiać się przymrozki. Nie jest wykluczone, że przymrozkom mogą towarzyszyć lekkie opady śniegu.

Ostatnie chwile na urlop w kraju.

Jeśli sprawdzą się zapowiedzi prognostyków pierwsza połowa października będzie ostatnim okresem, w którym bez obaw możemy zaplanować urlop, korzystając z uroków pięknej polskiej złotej jesieni. Zatem w drogę…

WakacjoManiak.pl

Leave a Comment!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading