Pogoda na Boże Ciało i długi weekend czerwca

Prognoza pogody na czerwiec w PolsceNiestety mamy złe informacje dla osób chcących spędzić długi weekend czerwca w Polsce. Pogoda na Boże Ciało jak i weekend zapowiada się deszczowo i zimno. Wystąpią również upały i …burze z ulewnymi deszczami.

Pogoda na Boże Ciało

Pogoda na Boże Ciało (czwartek) zapowiada się w miarę znośnie. Temperatury mają wahać się od 20 do 30 stopni Celsjusza. Niestety mogą wystąpić ulewne deszcze i burze.

 

Pogoda na długi weekend czerwca

Już po Bożym Ciele temperatura zacznie spadać. Na całe szczęście synoptycy zapowiadają mniej opadów deszczu. Temperatura będzie się wahać od 18 do 28 kresek, w sobotę od 17 do 25, a w niedzielę od 16 do 22.

 

Gdzie będzie najładniejsza pogoda w Boże Ciało i długi weekend czerwca

Najlepiej na krótki urlop wybrać się w okolice Krakowa. Od środy temperatury w Małopolsce będą utrzymywać się na poziomie 30 st. C., choć około piątku zaczną się stopniowo zmniejszać.
Najchłodniej będzie na Pomorzu, choć akurat tu obejdzie się bez burz. Długie, romantyczne spacery po plaży lepiej przełożyć na przełom czerwca i lipca, kiedy to temperatury sięgną 30-32 st. Teraz nie tylko nie sprawią nam przyjemności, lecz także mogą się skończyć przykrym przeziębieniem.

Źródło: TVN Meteo

One Response

  1. Marzena 22 czerwca 2011