Piwniczna-Zdrój – relaks w sercu Sądecczyzny

Okolice Piwnicznej-Zdroju w Beskidzie Sądeckim to jeden z najbardziej urokliwych górskich regionów Polski. Łagodne stoki gór, zapierające dech w piersiach widoki i tętniące życiem uzdrowiska, słynące z najlepszych wód leczniczych to tylko niektóre atrakcje tej części Polski. Piwniczna to dobre miejsce zarówno na samotny i wyciszający odpoczynek, jak i aktywny wypad z rodziną lub paczką znajomych.

Skarby regionu

Piwniczna
fot. beskidsadecki.eu

Beskid Sądecki to dla turystów region niezwykle bogaty. Z jednej strony kusi piękną, nieskażoną przyrodą, z drugiej do zwiedzania zachęcają rozsiane po okolicy uzdrowiska z masą atrakcji i słynnymi leczniczymi wodami. Ślady mieszkających tu kiedyś licznie Łemków, widoczne szczególnie w malowniczych wiejskich cerkwiach, sprawiają, że ten region to niezwykłe skrzyżowanie kultur, a bliskość Słowacji to doskonała okazja do odwiedzin równie ciekawych strona naszych sąsiadów. Sądecczyzna zachwyca kuracjuszy i wytrawnych piechurów, rodziny z dziećmi i tych, którzy szukają zacisznego miejsca do regeneracji ciała i ducha.

Gdzie na nocleg?

Piwniczna
fot. limba.oit.pl

W Beskidzie Sądeckim jest wiele miejsc godnych polecenia. Idealną bazą wypadową i miejscem, które skupia wszystkie zalety tego zakątka Polski jest Piwniczna-Zdrój. Z Piwnicznej szybko trafimy zarówno do pełnej atrakcji Krynicy-Zdroju, cudnego Rytra, jak i uwielbianej przez Polaków, gościnnej Słowacji. Region posiada bogate zaplecze turystyczne, nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie miejsce dla siebie, zwłaszcza jeśli szuka domków do wynajęcia. Domek w górach do prawdziwa oaza spokoju i możliwość zagospodarowania wypoczynku na swój własny sposób. W Piwnicznej godny polecenia jest komfortowy, drewniany „Dom z widokiem” ulokowany na cichym uboczu, a jednocześnie blisko miasta: http://domzwidokiem.com/

zdjęcie główne: www.podruzeduze.pl