Piwniczna-Zdrój i okolice – malownicze górskie zacisze

Piwniczna-Zdrój i jej okolice to jedno z tych miejsc, do których będziecie chcieli zawsze wracać. Dlaczego? W tej niedużej, ulokowanej na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego miejscowości można naprawdę wypocząć. W tym magicznym miejscu można znaleźć dużo ciekawych atrakcji, lecznicze wody i urzekające widoki, które pozwalają zapomnieć o zgiełku codzienności.

noclegi w piwnicznej
fot. polnad24h.pl

Piwniczna-Zdrój to miasto z długą tradycją – założył je Kazimierz Wielki w 1348 r. Znajdowało się wówczas na ważnym szlaku handlowym prowadzącym na Węgry. Lecznicze właściwości wód minerlanych i klimatu Piwnicznej odkryto w 1880 r. – wtedy zaczęli do niej przybywać pierwsi kuracjusze.

noclegi w piwnicznej
fot. polskaniezwykla.pl

O uroku Piwnicznej w dużej mierze decydują jej malownicze lasy ze skupiskami jaworzyny górskiej i 30 gatunkami objętych ochroną kwiatów. Zajmują 60 proc. tego obszaru.

noclegi w Piwnicznej
fot. polskaniezwykla.pl

Z centrum miasta można wyruszyć na jeden z licznych szlaków turystycznych, których długość w sumie wynosi prawie 300 km. Część z nich można pokonać konno, dużą popularnością latem cieszą się także spływy łodziami rzeką Poprad.

noclegi w Piwnicznej
fot. poland24h.pl

Piwniczna jest również doskonałą bazą wypadową do zwiedzania innych miejscowości Beskidu Sądeckiego i Słowacji. Noclegi w Piwnicznej (tutaj) to dobry pomysł jeśli chcecie zwiedzać miejsca, takie jak Muszyna czy Krynica-Zdrój lub udać się do słynnych słowackich źródeł termalnych – dobre samopoczucie po kąpieli w gorących źródłach i wdychaniu leczniczego powietrza gwarantowane nawet w chłodnych porach roku.

Zdjęcie główne: www.poland24h.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading