Pelargonia afrykańska – dlaczego warto mieć ją w swojej apteczce?

Tradycyjne, naturalne składniki w nowoczesnych recepturach syropów mogą pomóc uporać się z typowymi jesiennymi dolegliwościami. Prawdziwym odkryciem w walce z infekcjami dróg oddechowych jest pelargonia afrykańska.

Sezon jesienno-zimowy rozpoczął się na dobre, a wraz z nim okres, w którym częściej zapadamy na infekcję dróg oddechowych. Wietrzna, zmienna pogoda, niskie temperatury i opady sprzyjają przeziębieniu, grypie i zapaleniu zatok, zwłaszcza wśród miłośników aktywności na świeżym powietrzu, których jesienią wciąż jest niemało. O tej porze roku warto wyposażyć swoją podróżniczą apteczkę odpowiedni preparat, który wspiera zdrowie dróg oddechowych i odporność organizmu.

Składnikiem, który w ostatnim czasie cieszy się szczególną popularnością we walce z sezonowymi infekcjami jest pelargonia afrykańska. Jej skuteczność została potwierdzona w licznych badaniach, jednak właściwości tej egzotycznej rośliny znali już pierwsi mieszkańcy Afryki Południowej. W medycynie naturalnej stosowali ją na wiele dolegliwości, przede wszystkim: kaszel, gruźlicę, biegunkę, zapalenie błony śluzowej żołądka, kolkę jelitową. Sekretem skuteczności pelargonii afrykańskiej w zwalczaniu drobnoustrojów chorobotwórczych jest zawartość kumaryny, której działanie uzupełniają znajdujące się w tej roślinie fenolokwasy, flawonoidy i proantocyjanidyny, kwasy tłuszczowe (więcej o tym, jak działa pelargonia afrykańska tutaj).

Dzięki tym substancjom, syrop ze standaryzowanym ekstraktem z pelargonii afrykańskiej i dodatkiem innych substancji roślinnych może w naturalny sposób zapobiec rozwojowi infekcji dróg oddechowych lub złagodzić objawy choroby, o którą łatwo na jesiennym szlaku.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading