Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie już otwarte

Warszawska starówka wzbogaciła się o nową atrakcję – reprezentacyjny ogród zamku królewskiego. Zwiedzanie tego miejsca to nie tylko okazja do poznania kolejnej karty historii królewskiej rezydencji w Warszawie, ale także relaksu wśród czarującej zieleni.

Zamek Królewski w Warszawie to jeden z symboli z stolicy naszego kraju, jednak do niedawna mało tylko nieliczna grupa osób wiedziała, że tuż za budynkiem znajdowały się przepiękne królewskie ogrody. Dzięki staraniom specjalistów historyków, historyków sztuki i specjalistów ogrodnictwa udało się odtworzyć ogród zamku królewskiego, który jest już dostępny dla zwiedzających.

O historii zamkowych ogrodów można przeczytać na stronie internetowej zamku królewskiego. Ogrody przy warszawskiej rezydencji obecne jeszcze w czasach książąt mazowieckich. Pierwsze wzmianki na ich temat pochodzą z XV wieku. Dzieje tego zielonego zakątka w sercu miasta były tak samo burzliwe, jak historia Warszawy, trzeba jednak przyznać, że dziś prezentują się wspaniale. Warto też pamiętać, że mimo ogromnych zniszczeń tej części miasta w czasie II wojny światowej, na terenach ogrodów można znaleźć pamiątki czasów przedwojennych – dwa boskiety z grabów.

Dni i godziny otwarcia
Ogrody są czynne dla zwiedzających od 2 maja do 30 września w godzinach 8.00-20.00 oraz od 1 października do 30 kwietnia w godzinach 10.00-18.00. Wstęp jest bezpłatny, także w dni świąteczne, gdy zamek jest zamknięty dla turystów.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading