Odkryj Poznań, czyli co można robić pomiędzy meczami Euro 2012

Stadion Miejski w Poznaniu (fot. euro-2012.net.pl)W czerwcu tego roku do Poznania przybędą tysiące turystów. Wszystko to za sprawą Euro 2012. Poznań jest przecież jednym z miast gospodarzy tego wydarzenia. Główną atrakcją będzie oczywiście Stadion Miejski, a przede wszystkim rozgrywane na nim mecze, ale Poznań ma kibicom do zaoferowania znacznie więcej. Co można robić w Poznaniu pomiędzy meczami?

 

Stare Miasto i okolice

Warta zwiedzenia jest przede wszystkim Starówka. Nie wystarczy jednak szybko przejść jej uliczkami. Trzeba choć na chwilę zatrzymać się przy każdej z kamieniczek, przeczytać inskrypcje pod rzeźbami, czy odwiedzić znajdujące się na jej terenie muzea. Na Starym Mieście trzeba być koniecznie o 12. Wtedy z tarasu ratuszowej wieży odgrywany jest poznański hejnał. Nie można też przegapić jednej z głównych atrakcji Poznania, jaką są bodące się na wieży koziołki. Jeśli kogoś interesuje architektura kościelna to w Poznaniu będzie miał wiele okazji, by móc ją podziwiać. Na terenie Ostrowa Tumskiego i Starego Miasta znajdują się liczne kościoły. Warte zwiedzenia są przede wszystkim Katedra oraz monumentalna Fara. Koniecznie trzeba też odwiedzić znajdujący się nieopodal Zamek Królewski.

Poznańskie Koziołki (fot. Pascal.pl)

Stary Rynek w Poznaniu (fot. connects.pl)

 

Kultura, rozrywka i rekreacja

Poznań to miasto, gdzie każdy kibic przyjeżdżający na mecze Euro 2012 znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy kultury mogą udać się do Muzeum Narodowego, Muzeum Powstania Wielkopolskiego, albo innych muzeów zlokalizowanych na terenie Poznania. Mogą też wybrać się na spektakl do jednego z poznańskich teatrów, albo na seans do kina. Czekają na nich Teatr Wielki, Nowy, Polski, Ósmego Dnia oraz Kina Rialto, czy Muza. Melomani z kolei będą mogli skorzystać z bogatego repertuaru Filharmonii, czy Teatru Muzycznego. Osoby lubiące zaciszne miejsca i bliskość przyrody z pewnością ukojenie znajdą w Palmiarni, Parku Sołackim, albo w jednym z poznańskich ZOO. Na osoby lubiące aktywnie spędzać czas czekają zaś liczne atrakcje zlokalizowane w pobliżu Jeziora Maltańskiego takie jak m.in. aquapark, stok narciarski, tor saneczkowy, mini golf. Poznań to miasto, w którym nie sposób się nudzić.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.8/10 (9 votes cast)
Odkryj Poznań, czyli co można robić pomiędzy meczami Euro 2012, 8.8 out of 10 based on 9 ratings