Noc Muzeów 2019 – najciekawsze propozycje w Warszawie

Majowe nocne zwiedzanie muzeów wpisało się na dobre w kalendarz kulturalnych imprez w Polsce. Nawet osoby, które zwykle nie poświęcają swojego wolnego czasu na odwiedzanie muzeów, tej wyjątkowej nocy ruszają na zwiedzanie, także gdy na wstęp trzeba czekać w długiej kolejce.

Europejska Noc Muzeów jest już organizowana w niemal każdym mieście na terenie całej Polski. Nie da się jednak ukryć, że najciekawsza, a na pewno najszersza oferta dla zwiedzających jest dostępna w dużych miast, wśród których jedno z czołowych miejsc pod względem liczby placówek muzealnych jest Warszawa. W stolicy dostępne do zwiedzania są nie tylko rezydencje królewskie, czy tradycyjne muzea związane z historią, sztuką lub nauką, ale tak różnorodne miejsca, jak Muzeum Wódki czy Fotoplastikon Warszawski.

Co szczególnie ciekawego będzie do zobaczenia w tym roku?

Na zwiedzanie wieczorową porą warto zabrać dzieci. Szereg placówek przygotowało dla nich naprawdę wyjątkowe atrakcje. Muzeum Domków dla Lalek będzie można zwiedzać z latarkami, a w Sztukarni wziąć udział w pojedynku przy sztalugach oraz wziąć udział w warsztatach dziecięcego street artu.

Łazienki Królewskie to miejsce do zwiedzania którego nie trzeba nikogo zachęcać. Jednak w Noc Muzeów warto to zrobić choćby dla niesamowitego wrażenia, jakie to miejsce robi po zmroku. Pięknie oświetlone zakątki parku wyglądają niezwykle nastrojowo i tajemniczo. Nocne spacery po parku uświetnią koncerty przy pomniku Chopina.

Wielbiciele historii powinni zajrzeć do Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie tematem przewodnim będzie „Utracony świat w dokumentach IPN – zniszczenia i straty osobowe września 1939”. W ramach Nocy Muzeów archiwum udostępni unikatowe zdjęcia, plany i relacje świadków. Zwiedzać będzie można magazyn i pracownię konserwacji dokumentów oraz wziąć w udział w grach i konkursach.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading