Gdzie na narty na Mazowszu i Lubelszczyźnie?

Aby zaszaleć na nartach nie musimy urządzać wyprawy na drugi koniec Polski. To prawda, że główne ośrodki narciarskie w naszym kraju są zlokalizowane na południu, ale Mazowsze i Lubelszczyzna także mają wiele do zaoferowania miłośnikom sportów zimowych.

fot. lublin112.pl
fot. lublin112.pl

Narciarstwo na Mazowszu i Lubelszczyźnie ma już całkiem bogatą tradycję. Nawet najbardziej wytrawni miłośnicy białego szaleństwa doceniają zadbane i zlokalizowane w malowniczej scenerii stoki narciarskie w pobliżu Warszawy, Radomia, Lublina i Zamościa. Oprócz wypożyczalni i serwisów sprzętu narciarskiego tamtejsze ośrodki narciarskie oferują zaplecze gastronomiczne, usługi instruktorów, możliwość zorganizowania kuligu. Wypad na narty w Lubelskie to też świetna okazja do zobaczenia słynnego Zamościa, Nałęczowa, Kazimierza Dolnego. Dzięki dogodnemu położeniu wszystkie te atrakcje są dla mieszkańców Polski centralnej i wschodniej niemal na wyciągnięcie ręki. Gdzie znajdują się najważniejsze ośrodki narciarskie w tym regionie?

Parchatka – zlokalizowana najbliżej Warszawy, posiada dwa wyciągi o długości 350 m.
Rąblów i Celejów – stoki w sąsiadujących ze sobą miejscowościach należą do najbardziej nowoczesnych i renomowanych w regionie.
Jacnia – kilkanaście kilometrów od Zamościa i Roztoczańskiego Parku Narodowego, z dwoma stokami o długości 400 i 120 metrów. Niedaleko znajdują się także wyciągi w Górze Chełmskiej i Krasnobrodzie.
Batorz – kompleks z 800-metrową leśną trasą widokową i zjazdową o długości 480 metrów, oślą łączką, wyciągiem do snowtubingu i małym dla początkujących.
Bobliwo – 650-metrowa trasa zjazdowa 30 km od Zamościa.

Zdjęcie główne: dziennikwschodni.pl

Źródło: polska.travel

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading