Na narty w Beskid Sądecki – Wierchomla

Jeszcze kilkanaście lat temu o Wierchomli nie słyszał żaden miłośnik szusowania, jednak dziś jest to jedno z najchętniej wybieranych miejsc na narciarskiej mapie Polski.

Beskid Sądecki zimą staje się mekką dla miłośników sportów zimowych w Polsce. Od lat ten zakątek Polski zachęca amatorów zjazdów rozmaitością tras, świetną infrastrukturą i wyjątkowo długo trwającym sezonem narciarskim. Okolice Krynicy Zdroju – jednego z najsłynniejszych polskich uzdrowisk, są pod tym względem pewnym fenomenem. Właśnie te tereny charakteryzują się niższą temperaturą, a jednocześnie większym nasłonecznieniem niż w innych częściach regionu.


Najsłynniejszy ośrodek narciarski w Krynicy to oczywiście Jaworzyna Krynicka, jednak blisko znajduje się kolejny kompleks, który w ostatnich latach błyskawicznie podbił serca amatorów szusowania. Dwie Doliny rozciągają się między Muszyną a Wierchomlą, a więc w wyjątkowo malowniczej okolicy, otoczonej ze wszystkich stron jodłowym, świerkowymi i bukowymi lasami, tworzącymi bajkową scenerię.

Tym co wyróżnia Dwie Doliny spośród innych ośrodków to przede wszystkim rozległość i nowoczesna infrastruktura, dzięki którym od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych miejsc dla narciarzy w Polsce. Kompleks oferuje dwie koleje krzesełkowe 4-osobowe i 7 wyciągów orczykowych, w tym jeden dla dzieci. W Dwóch Dolinach dostępne są tylko trasy czerwone i niebieskie, o łącznej długości nie przekraczającej 10 km. Na wysokim poziomie stoi tu także zaplecze stacji narciarskiej: liczne punkty gastronomiczne, wypożyczalnie sprzętu i serwisy, parkingi oraz baza noclegowa, w której coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy luksusu, jak i szukający tanich miejsc na nocleg.

Ogromnym plusem Dwóch Dolin są także atrakcje okolicy. Uzdrowiska – w Krynicy Zdroju, Muszynie, Żegiestowie Zdroju, Piwnicznej Zdroju, trasy dla narciarzy biegowych i schroniska ulokowane w przepięknym krajobrazie. Kuligi z ogniskami, jednodniowe wycieczki na Słowację, bliskość kąpielisk termalnych, imprezy sportowe i artystyczne także nie pozwolą się nudzić, kiedy po kilku godzinach szusowania przyjdzie chęć na zabawę i błogi relaks.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading