Najpopularniejsze polskie kurorty nadmorskie w 2016 roku

Ostatnie miesiące pokazują, że polskie kurorty zaczynają wracać do łask. W tym roku więcej Polaków zdecydowało się spędzić wakacje nad polskim jeziorami oraz nad morzem.

W mazurskich oraz nadmorskich regionach z roku na rok podnosi się poziom bazy noclegowej, rośnie ilość dedykowanych ofert, np. dla rodzin lub par. Zapewne nie bez znaczenia jest także fakt, że w polskich kurortach jest obecnie o wiele bezpieczniej niż za granicą. Które miejscowości cieszą się największą popularnością wśród turystów?

polskie kurorty

Łeba i jej szerokie, czyste plaże oraz ruchomyme wydmy od lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych nadmorskich ośrodków.

polskie kurorty

Kołobrzeg z charakterystyczną morską latarnią słynie z czystych kąpielisk i doskonałych warunków do uprawiania sportów wodnych.

polskie kurorty

Mielno nazywane „polską Ibizą” ma najbardziej rozrywkowy charakter ze wszystkich polskich kurortów nad morzem.

polskie kurorty

fot. flickr.com/polandmfa

Jastarnia to miejscowość ulokowana na Półwyspie Helskim. Dzięki swojej atrakcyjnej lokalizacji jest szczególnie lubiana przez dzieci i fanów windsurfingu i kitesurfingu.

polskie kurorty

Sopot to wciąż najmodniejsze miejsce na wypoczynek nad polskim morzem. Od niedawna funkcjonuje w nim nowoczesna marina, do której trafiają jachty z całego świata. Jednak jego główną atrakcją jest najdłuższe nad Morzem Bałtyckim drewniane molo (511,5 m).

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)