Najpierw praca, potem zwiedzanie – atrakcyjne miejsca na wyjazd do pracy

Praca za granicą ma wiele zalet, wyższe zarobki to najważniejsza, ale na pewno nie jedyna z nich. Zwłaszcza w przypadku ludzi młodych, emigracja zarobkowa to swego rodzaju „szkoła życia”, a do tego możliwość zobaczenia miejsc niezwykle atrakcyjnych z turystycznego punktu widzenia.

Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Norwegia – to główne kierunki wybierane przez Polaków, szukających dobrych zarobków poza granicami kraju. Jeśli nie macie sprecyzowanego celu wyjazdu, a oprócz pieniędzy z wyjazdu chcecie przywieźć niezapomniane wrażenia, oto kilka propozycji pięknych i ciekawych miejsc do zwiedzania, w których nie brakuje ofert pracy.

  • Bawaria to jeden z najbardziej znanych, ciekawych i malowniczych regionów Niemiec. Z łatwością można w nim znaleźć pracę np. przy uprawie winorośli.
  • W kraju takim jak Holandia oferty pracy w branży budownictwa cieszą się wśród Polaków dużym zainteresowaniem, jednak holenderskie miasta, pełne zabytków, muzeów i galerii także są bardzo chętnie odwiedzane przez polskich turystów.
  • Miłośnicy kuchni i dobrego wina powinni rozejrzeć się za ofertami pracy we Francji. W tamtejszych winnicach mile widziani są pracownicy z branży rolniczej, z kolei w miejscowościach wypoczynkowych łatwo o zatrudnienie w branży hotelarskiej i gastronomii.
  • Pomysłem na zarobek i pobyt w klimatycznym i bardzo ciekawym otoczeniu jest jedno z miasteczek Szkocji. O pracę jest tam łatwiej niż w wielu miastach Anglii.

  • Skandynawia – Szwecja, Norwegia to miejsca niezwykle atrakcyjne dla pracowników z Polski i idealne dla miłośników nieco surowej, ale pięknej przyrody. Komu nie przeszkadza chłód, do tej listy może dodać oryginalną i ciekawą Islandię.