Najlepsze ośrodki narciarskie w Karkonoszach

Najwyższa część Sudetów przez którą przebiega granica polsko-czeska, to zimą obszar bardzo lubiany przez amatorów sportów zimowych. Dzięki wyjątkowym uwarunkowaniom klimatycznym w Karkonoszach panują doskonałe warunki dla narciarzy, a najbardziej słynne miejscowości, czyli Karpacz i Szklarska-Poręba są uwielbiane przez turystów.

fot. polska.travel

fot. polska.travel

Zieleniec – najlepszy klimat
Chyba najbardziej popularnym ośrodkiem narciarskim w Karkonoszach jest Zieleniec. Miłośników sportów zimowych przyciąga  w to miejsce wymarzony klimat – śnieg leży tu ponad 150 dni w roku, a niskie temperatury zapewniają świetne warunki na stokach. Zielenic Ski Arena to 27 wyciągów, a wśród nich 5 kanap i kolej kabinowa. Długość oświetlonych, zadbanych i zróżnicowanych pod względem trudności tras wynosi 22 kilometry, a na wielbicieli freestylu czeka snowpark z rynną halfpipe.

skiarena_szrenica

Doskonałe warunki w Świeradowie Zdroju i Szklarskiej Porębie
Bardzo dobrze przygotowaną trasę znajdziemy także w Świerardowie Zdroju. Znajdująca się tam kolej gondolowa o 2172 m długości w ciągu godziny może wywieźć nawet 2400 osób, które mogą korzystać z atrakcji 2,5 kilometrowej trasy o różnych stopniach nachylenia. Idealne warunki do narciarstwa zjazdowego panują także w Szklarskie Porębie, gdzie znajduje się ośrodek Ski Arena Szrenica z 12 kilometrami dośnieżanych tras, odpowiednich zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i początkujących. Szczególną atrakcją ośrodka na Szrenicy jest najdłuższa w Polsce nartostrada – Lolobrigida o długości 4,4 kilometra.

Zdjęcie główne: www.superauto24.se.pl

Źródło: www.polska.travel

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)