Najlepsze miejsca na narty w sezonie 2015/2016

Z pewnością wielu miłośników sportów zimowych już dawno zaplanowało gdzie spędzi zimowy urlop w tym sezonie. Jeśli do nich nie należycie i nadal zastanawiacie się gdzie poszaleć na nartach w tym roku, polecamy kilka sprawdzonych miejsc. Przedstawiamy wyniki aktualnego rankingu najlepszych miejsc na narty w Polsce.

Polskie stoki pod lupą

narty w polsce
fot. aapodhale.pl

Choć wielu rodzimych narciarzy i snowboardzistów w tym roku wybierze się na narty do zagranicznych kurortów, większość i tak zdecyduje się na polskie stoki. Narty w Polsce to z pewnością tańsza i bliższa opcja, z roku na rok możemy także liczyć na coraz lepsze warunki dla fanów szusowania. Wybór miejsca może ułatwić raport na temat ośrodków narciarskich w Polsce co roku przeprowadzany przez Onet.pl. W tym roku pod uwagę brano ich potencjał narciarski, infrastrukturę z parkingami, gastronomię, możliwości zakwaterowania, jakość i zróżnicowanie tras (w tym ich zatłoczenie) oraz ogólną atmosferę ośrodków.

Najlepsza piątka

narty w polsce
fot. ar-sport.pl

Najwyżej ocenionym miejscem na narty w Polsce okazuje się być Białka Tatrzańska. Ten popularny i stale rozwijający się kurort narciarski zachęca szerokimi, przyjaznymi i dobrze utrzymanymi trasami oraz dobrymi warunkami klimatycznymi. Przybywają tu przede wszystkim początkujący narciarze i rodziny z dziećmi. Drugie miejsce w rankingu zajął największy ośrodek narciarski Kotliny Kłodzkiej – Zieleniec. Aż 28 stoków o bardzo zróżnicowanych trasach oraz duża ilość opadów śniegu sprawiają, że ta dzielnica Dusznik-Zdroju to prawdziwy raj dla narciarzy. Na trzecim miejscu uplasowała się Sienna-Czarna Góra w Sudetach, należąca do Ski Regionu Śnieżnik. Czwarte należy do krynickiej Jaworzyny, a piąte do Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla.

Zdjęcie główne: www.szarotka.eu

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading