Najlepsze atrakcje wrocławskiego zoo

Ogród zoologiczny we Wrocławiu to najstarsze i jedno z najbardziej przyjaznych dzieciom zoo Polsce. Punkty gastronomiczne i udogodnienia, takie jak toalety dla dzieci, przewijaki czy możliwość wypożyczenia wózka sprawiają, że jest to idealne miejsce na spędzenie wolnego dnia z całą rodziną.

Z mapą przez kontynenty

fot. gazetawroclawska.pl/ Piotr Buzar
fot. gazetawroclawska.pl/ Piotr Buzar

Wrocławskie zoo oferuje wiele atrakcji, a dzięki pomysłowemu rozplanowaniu ekspozycji, wycieczka do ogrodu zoologicznego zmienia się w wyprawę dookoła świata. Ogród o powierzchni 33 ha został podzielony tematycznie. Kolejne ekspozycje to kontynenty i występujący na nich przedstwieciele fauny umiejscowieni na poszczególnych terytoriach. Aby lepiej poznać egoztycznych mieszkańców Azji, Afryki czy Ameryki Południowej, zaleca się zwiedzanie z mapą. Wyprawa do zoo staje się w ten sposób nie tylko lekcją biologii, ale także geografii. Dzieci zachwyci z pewnością możliwość przejścia specjalnej trasy letnich i zimowych karmień oraz samodzielnego nakarmienia zwierząt znajdujących się na Dziedzińcu.

Pierwsze polskie afrykarium

fot. dobrewiadomości.net.pl
fot. dobrewiadomości.net.pl

Szczególną atrakcją wrocławskiego zoo jest Afrykarium, czyli oceanarium prezentujące ekoysytemy wodne i lądowe Czarnego Lądu. Afrykarium zostało otwarte w 2014 r. i jest to pierwszy tego typu obiekt w Polsce. W części zewnętrznej można podziwiać ekspozycje prezentujące wybrzeże Namibii, gdzie na dwóch plażach rozdzielonych budynkiem w kształcie statku mieszkają kotiki afrykańskie i pingwiny przylądkowe. Ekspozycje wewnątrz budynku ukazują faunę czterech afrykańskich biotopów, a wśród nich: hipoptamy nilowe, płaszczki, rekiny brunatne, krokodyle nilowe, wiele gatunków ptaków i różnobarwnych ryb.

Wizytę w zoo we Wrocławiu można urozmaicić przejażdżką na kucu szetlandzkim oraz zabawą w mini parku linowym – dzięki takiej różnorodności atrakcji z pewnością będzie ona dla dziecka niezapomnianym przeżyciem.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading