Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Mazowsze to piękny i malowniczy region, bogaty w atrakcje, które powinni znać zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i wszyscy miłośnicy turysytki w Polsce. Muzuem Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to miejsce idealne na weekendowy wypoczynek oraz prawdziwa skarbnica wiedzy o dawnej kulturze Mazowsza.

Z dala od zgiełku miastamuzeum wsi mazowieckiej
Wycieczka do Sierpca to dobry pomysł niezależnie od tego, czy jesteście wielbicielami folkloru czy po prostu szukacie spokojnego miejsca na odpoczynek od miasta. Zwiedzanie tamtejszego skansenu to doskonała okazja do relaksu na łonie natury i poznania wielu ciekawostek dotyczących regionu. Z pobytu w Sierpcu z pewnością ucieszą się dzieci, zwłaszcza te, które na co dzień przebywają w zgiełku miasta. W skansenie mają do dyspozycji 60 ha zielonego terenu malowniczo usytupowanego nad rzeką Sierpienicą.

Od zagrody do dworu

muzeum wsi mazowieckiej
fot. architektura.nimoz.pl

W skład ekspozycji wchodzi 10 zagród chłopskich, zespół karczemny z Sochocina, kuźnia z Żuromina, chałupa z Drwał, zespół dworski z parkiem krajobrazowym oraz kościół pochodzący z XVII w. Na turystów czekają także wystawy rzeźby ludowej oraz powozownia z pojazdami dworskimi. Dzięki oryginalnym eksponatom w skansenie można przekonać się jak wyglądało życie najuboższych chłopów, zamożnych godpodarzy oraz mieszkańców dworu na Mazowszu. Kolorytu ekspozycji dodają żywe zwierzęta zamieszkujące jak przed laty wiejskie zagrody. Wizytę w Muzuem Wsi Mazowieckiej można urozmaicić jazdą konną, przejażdżką bryczką lub wozem, a głód najlepiej zaspokoić w karczmie serwującej prawdziwe specjały kuchni mazowieckiej.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading