Muzeum Bajki Se-Ma-For w Łodzi

Bajki, które oglądamy w dzieciństwie pozostają w naszej pamięci przez całe dorosłe życie. Pewnie dlatego Muzeum Bajki Se-Ma-For w Łodzi tak chętnie odwiedzają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Miś Uszatek, Przygody Misia Colargola, Maurycy i Hawranek czy Mały Pingwin Pik-Pok, to tylko niektóre z produkcji słynnej wytwórni filmowej. Dzięki wizycie w muzeum możemy znów przenieść się do magicznego świata dzieciństwa.

Wszystko o bajkach

muzeum bajki se-ma-for
fot. ruszajwdroge.pl

Muzeum Bajki Se-Ma-For w Łodzi to wyjątkowe miejsce. Dziecięcy świat beztroski łączy się w nim ze światem dorosłych, a tradycja, której zawdzięczamy najbardziej kultowe polskie produkcje z nowoczesnością. Ekspozycja muzeum podzielona jest na 7 części: Mistrzowie animacji, Od pomysłu do budowy lalki, Scenografia, Plan zdjęciowy, Montaż-Postprodukcja-Udźwiękowienie, Rodzaje animacji, Kino Se-Ma-For. Zwiedzający mają okazję obejrzeć lalki i fragmenty scenografii z najsłynniejszych bajek, a przy okazji zapoznać się mniej znanymi produkcjami wytwórni.

Jak zrobić bajkę

muzeum bajki se-ma-for
fot. podroze.pl

Zwiedzanie wystawy łódzkiego muzeum to także niezła lekcja dla miłośników historii technologii. Ekspozycja obejmuje niemal 100 lat zmian, jakie zachodziły w technice produkcji filmowej. Trzeba przyznać, że szkice, plakaty, urządzenia i sprzęt wykorzystywany do tworzenia bajek prezentuje się fascynująco. Oczywiście nie może zabraknąć pokazów filmowych, na których dorośli i dzieci jeszcze raz przenoszą się do bajkowego świata. Muzeum Bajki Se-Ma-For warto odwiedzić w weekend. Na organizowanych wtedy warsztatach dzieci mogą wziąć udział w procesie tworzenia filmu i stworzyć własną animację.

Zdjęcie główne: www.dzeinniklodzki.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading