Mieszkanie w akademiku – poznaj mocne strony tego wyboru

Studenckie wakacje trwają całe trzy miesiące. To wystarczająco dużo czasu na to, aby  zadecydować, gdzie będzie się mieszkało przez cały okres nauki. Dla większości studentów najlepszym rozwiązaniem i najbardziej oczywistym wydaje się mieszkanie w akademiku. Czy to rzeczywiście dobra opcja? Jakie korzyści może dawać współdzielenie mieszkania z innymi osobami oraz kiedy lepiej nie decydować się na takie rozwiązanie?

Mieszkanie w akademiku – najważniejsze zalety

Największą korzyścią dla osób, które decydują się na zamieszkanie w akademiku stanowi przystępny koszt wynajmu. Po drugie – zdecydowana większość tego typu obiektów znajduje się w bliskim sąsiedztwie z uczelnią, co pozwala na obniżenie wydatków na dojazd. Mieszkanie z lokatorem lub lokatorami pomaga też w szybszym nawiązaniu znajomości. To ważne szczególnie gdy na studia do obcego miasta przyjeżdżamy sami. Łatwiej także wtedy o znalezienie pracy, załatwienie praktyk czy chociażby zdobycie materiałów do nauki. Mieszkanie razem z innymi studentami gwarantuje również większą swobodę, ale uczy także odpowiedzialności oraz obowiązkowości.

Akademik dobry… ale nie dla każdego

Jak zatem widzimy mieszkanie w akademiku ma sporo plusów, jednak nie każdy powinien się decydować na to rozwiązanie. Kiedy lepiej z niego zrezygnować i jaką alternatywę wybrać? W miejscu takim, jak akademik z pewnością nie odnajdą się osoby nastawione na zdobywanie wiedzy. Opcji tej nie powinni też brać pod uwagę ci, którzy cenią sobie prywatność oraz wszyscy przywiązani do wszelkiego rodzaju wygód. Jakie rozwiązanie pozostaje tym, którzy z pewnością nie odnajdą się w akademikowych warunkach? Mogą oni zdecydować się na stancję. Inna ciekawa alternatywa dla samotnego mieszkania to wynajęcie jednego z apartamentów oferowanych przez sieć Basecamp. Pokoje są przestronne, wygodne oraz urządzone z myślą o potrzebach przeciętnego młodego człowieka. Nie brakuje w nich wolnej przestrzeni, ani miejsca na przechowywanie swoich rzeczy. Ponadto mieszkańcy mają zapewniony dostęp do szybkiego WiFi na terenie całego  obiektu. Mogą też korzystać z wielu innych udogodnień, jak chociażby pokoje do cichej nauki, sale do wspólnej nauki, pralnia, strefy relaksu, siłownia czy podziemny parking oraz wypożyczalnia rowerów. Pod tym adresem: https://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/polska/lodz/ znajdziecie więcej szczegółów. Za pośrednictwem strony możecie też zarezerwować sobie miejsce, ale i zapoznać się z ofertą, jaką Basecamp ma dla osób wybierających się na studia do Niemiec czy Danii.

Chociaż studia to przedsmak samodzielnego życia, nie każdy ma od razu chęć, na zamieszkanie z lokatorem, którego kompletnie nie zna. Z kolei samotne mieszkanie z dala od studenckiej społeczności, może nieco przerażać. Dlatego warto zastanowić się nad alternatywą, jaką daje prywatny akademik, mimo kosztów związanych z jego wynajmem. Pamiętajmy, że studia to nie tylko ucieczka spod troskliwych skrzydeł rodziców, ale przede wszystkim ważny etap na drodze ku dorosłości. Warto wykorzystać go w rozsądny sposób, jednocześnie ucząc się współdzielenia przestrzeni i otwierając na innych.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading