Materac z pamięcią kształtu – korzyści dla zdrowia

O tym, jak ważny jest zdrowy sen w komfortowych warunkach, wie każdy, kto choć raz doświadczył męczącej, bezsennej nocy na dodatek w niewygodnym łóżku. Aby wyeliminować ten problem, warto wyposażyć swoją sypialnię w materac z pamięcią kształtu. Zobacz, jakie korzyści wiążą się z jego zakupem.

Materac z pamięcią kształtu – co to takiego?

Chociaż może Ci się wydawać to dość niewiarygodne taki materac naprawdę istnieje i co ważniejsze  jest w zasięgu Twojego portfela. O czym dokładnie mowa? Materac z pamięcią kształtu w przeciwieństwie do klasycznego odpowiednika został wyposażony w specjalną piankę o zaskakujących właściwościach. Jest to tzw. pianka memory, czyli termoelastyczna pianka, która dopasowuje się do krzywizn i kształtu Twojego ciała. Została ona opracowana i wymyślona przez naukowców z NASA i szybko znalazła swoje zastosowanie na rynku produktów i akcesoriów poprawiających jakość naszego snu.

Jak działa pianka memory?

To rodzaj materiału, który nie tylko dopasowuje się do korzystającego z materaca użytkownika, ale również zmienia swoje właściwości pod wpływem temperatury wydzielanej przez jego ciało. Staje się wtedy bardziej miękka i przyjemnie otula śpiącego, co poprawia jego samopoczucie i podnosi w wyraźnie odczuwalny sposób jakość jego snu.

Jakie są najważniejsze zalety pianki memory?

Materac z pamięcią kształtu dzięki wzbogaceniu o ten typ wypełnienia, staje się prozdrowotnym akcesorium. Przede wszystkim odciąża kręgosłup oraz niweluje dolegliwości bólowe w jego obrębie, a także zmniejsza napięcie mięśni. Ten typ materaca usprawnia również przepływ krwi, dzięki czemu eliminuje efekt zimnych nóg czy dłoni. Ponadto pianka memory jest przyjazna dla skóry, gdyż wyróżnia ją odporność na wilgoć. Ten typ pianek jest też przewiewny. Dzięki tym właściwościom nie musisz obawiać się rozwoju bakterii czy roztoczy. Z tego samego powodu jest to całkowicie bezpieczne rozwiązanie dla alergików, a także dla małych dzieci. Jeśli połączysz go z zasadami higieny snu – o których możesz poczytać tutaj:https://ohme.pl/zdrowie/higiena-snu-czyli-jak-zadbac-o-zdrowy-i-efektywny-wypoczynek/ (jedną z nich jest właśnie dobór właściwego materaca) – to stworzysz sobie warunki idealne do snu, który zagwarantuje Ci pełną regenerację.

materac i poduszki

Materac do zadań specjalnych

Warto też podkreślić, że ten rodzaj materaca może stanowić również pomoc w pielęgnowaniu osób obłożnie chorych. Dzięki swojej konstrukcji pianka memory zapobiega powstawaniu bolesnych i trudno gojących odleżyn. Materac z pamięcią kształtu doskonale sprawdza się również w przypadku łóżka dwuosobowego, ponieważ zapobiega wybudzaniu jednej z osób, podczas gdy ta druga wstanie lub będzie zmieniała często swoje pozycje spania. Można go też stosować w łóżkach regulowanych, ponieważ panka termoelastyczna również się wygina.

Reasumując: jeżeli chcesz się dobrze wyspać – po prostu wywietrz sypialnię i nie oglądaj przed snem telewizji czy nie wpatruj się w ekran komputera. Jeśli natomiast chcesz poprawić na stałe komfort i warunki swojego snu to zafunduj sobie materac z pamięcią kształtu. Skorzysta na tym całe Twoje ciało, kręgosłup, a także system nerwowy. Ten rodzaj materacy znajdziesz między innymi w ofercie firmy TEMPUR – specjalisty od Twojego zdrowego snu.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading