Magnez z witaminą B6 – jaki preparat wybrać?

Magnez ma ogromne znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia przede wszystkim u osób aktywnych i narażonych na stres, dlatego wiele z nich profilaktycznie sięga po preparaty i witaminy z magnezem. Jaki produkt wybrać, aby mieć pewność, że zaspokoi zapotrzebowanie organizmu na magnez?

Prawidłowa praca serca, regulacja pracy tarczycy, łagodzenie objawów miesiączkowania, łatwiejsze uspokajanie się, większa odporność na stres – to tylko niektóre, choć nie jedyne skutki działania magnezu w ludzkim organizmie. Pierwiastek pełni w nim bardzo ważną rolę, a jego niedobory poważnie odbijają się na zdrowiu i funkcjonowaniu człowieka, zwłaszcza prowadzącego aktywny tryb życia i narażonego na stres.

Osobom szczególnie narażonym na niedobory magnezu zaleca się uzupełnianie diety w magnez za pomocą odpowiednich preparatów, których na naszym rynku nie brakuje. Warto jednak wiedzieć, że w aptekach można dostać zarówno suplementy diety, jak i leki na niedobór magnezu. Czym się różnią i kiedy warto po nie sięgać?

Wprowadzanie na rynek leku wymaga kompletu trwających latami badań klinicznych, które są niezbędne do jego rejestracji. Z kolei suplement diety, według prawa, jest traktowany jak produkt spożywczy. Jest on przeznaczony dla zdrowych osób, które chcą uzupełnić dietę w magnez. Inaczej jest w przypadku produktu leczniczego, po który sięga się przede wszystkim w przypadku zdiagnozowanego przez lekarza niedoboru magnezu, traktowanego jako stan chorobowy.

Kupując preparat z magnezem, warto zatem zwracać uwagę czy jest to suplement diety czy lek. Wpływ na skuteczność tego rodzaju produktu ma także rodzaj związku w nim zawartego i jego przyswajalność. Badania wykazały, że najlepiej przyswajalne przez ludzki organizm są związki organiczne magnezu – mleczan, cytrynian, asparaginian.

Te i wiele innych informacji o preparatach z magnezem i witaminą B6 można znaleźć tutaj: https://www.magneb6.pl/

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading