Magiczne Ogrody – rodzinny park sensoryczny w Janowcu

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o spotkaniu krasnoluda lub wróżki, macie do tego okazję w Janowcu nad Wisłą. Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce ogród sensoryczny – miejsce działające na wszystkie zmysły i wyobraźnię, zarówno dzieci, jak i dorosłych.

fot. magiczneogrody.com
fot. magiczneogrody.com

Z wizytą w krainie wróżek
Janowiec to pięknie położona miejscowość, dla odwiedzających sąsiedni Kazimierz Dolny znana przede wszystkim ze znajdującego się w niej zamku. Obecnie główną atrakcją Janowca stają się Magiczne Ogrody – miejsce rodem z baśni. Co możemy w nich spotkać?
Przekraczając bramę Magicznych Ogrodów, staniemy się częścią niezwykłego świata, zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Wśród drzew, kwitnących krzewów i kwiatów schronienie znalazły olbrzymie gąsiennice, smsoki, skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, magiczne ptaki, psotliwe Mordole i dzielne strzegące ogrodu Krasnoludy

fot. magiczneogrody.com
fot. magiczneogrody.com

Stworzony dla dzieci
Kilkuhektarowy park został podzielony na kilka krain, w których można znaleźć różne atrakcje. Ich głównym celem jest stymulowanie zmysłów i wyobraźni dziecka, nie da się jednak ukryć, że dla malców jest to po prostu doskonała zabawa. Staw z tratwami, place zabaw, miejsca wypoczynku są dostosowane do różnych grup wiekowych i prowokują do różnorodnych aktywności. Na terenie praku znajduje się bezpłatny parking, wygodne i czyste toalety, bezpieczne ścieżki, restauracje i kawiarnia. Jednym słowem miejsce jest doskonale dostosowane do potrzeb dzieci, także niepełnosprawnych.

Magiczne Ogrody otrzymały prestiżowy Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2015 roku.

Cytat i zdjęcie główne: www.magiczneogrody.com

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading