Lubelskie – 5 pomysłów na wyjazd z dziećmi

Lubelszczyzna to bogaty i różnorodny region, który warto zwiedzać z całą rodziną. Zwiedzając lubelskie zabytki dzieci dowiedzą się sporo na temat wielokulturowej historii Polski, a starsi będą mieli okazję do tego, by choć na chwilę zwolnić tempo i odtechnąć w sielskim otoczeniu. Oto wybrane atrakcje turystyczne Lubelszczyzny dla całej rodziny.

lubelskie

1. Muzem Wsi Lubelskiej w Lublinie. Lubelski skansen to niezwykle urokliwe i malownicze miejsce, w którym można poznać dawne życie prostych ludzi, mieszkańców miasteczek i dworu na terenie tego regionu. Muzeum warto odwiedzić zwłaszcza podczas prezentacji prac polowych i różnego rodzaju ludowych obrzędów.

Lubelskie

2. Lubelska Trasa Podziemna. Podziemna trasa o długości 280 m powstała dzięki połączeniu kilknastu staromiejskich piwnic, których początki sięgają XVI wieku. Spacer w podziemiach wzbogacają makiety prezntujące historię Lublina.

Lubelskie

3. Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie. Ogród botaniczny to okazja do nauki i podziwiania piękna natury. Zgomadzono w nim ponad 1600 gatunków drzew i krzewów, ponad 3300 roślin rosnących w gruncie oraz ok. 1600 gatunkówroślin szklarniowych. Szczególnie ciekawie prezntuje się kolekcja Roślin Biblijnych.

Lubelskie

4. Zoo w Zamościu. W zamojskim ogrodzie zoologicznym dzieci będą mogły poznać zwierzęta za całego świata, m.in.: węże boa, wielbłądy i zebry.

lubelskie
fot. miastodzieci.pl

5. Mały ogród zoologiczny w Turce k. Lublina. Małe zoo usytowane w zabytkowym parku to idealne miejsce na rodzinny pobyt na świeżym powietrzu. Dzieci będą mogły spotkać się oko w oko z kucem szetlandzkim, pawiem, sarną, bażantem i wieloma innymi gatunkami zwierząt, a potem pobawić się na niezwykłym placu zabaw. Istenieje także możliwość przejazdu gokartem, 5-osobowym rowerem i hulajnogą, a także przejażdżki na kucu lub ośle.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading