Lipiec 2018 – ulubione kierunki Polaków

Pierwsza połowa wakacji za nami, wraz z początkiem sierpnia pojawiły się pierwsze analizy i podsumowania tego, jak Polacy spędzali urlop w lipcu. Dane zgromadzone przez portale oferujące miejsca noclegowe nie są zaskoczeniem, choć nie brakuje kilku niespodzianek.

Jak wakacje, to nad Bałtykiem
Według analityków portalu nocowanie.pl, aż dwie trzecie osób rezerwujących noclegi w lipcu, poszukiwało miejsc nad Bałtykiem – 8 z 10 najpopularniejszych kurortów lipca, to miejscowości nadmorskie. Jak widać, lipcowe wykwity sinic nie zraziły turystów, dla których prawdziwe wakacje nie mogą obyć się bez plaży i szumu fal. Pierwsze miejsce w rankingu zajęło Władysławowo, w zestawieniu znalazły się także:

  • Kołobrzeg,
  • Jastarnia,
  • Międzyzdroje,
  • Mielno,
  • Ustka.

Druga pozycja należała do stolicy polskich gór. Miejsce w czołówce dla Zakopanego we wszelkich wakacyjnych plebiscytach, wydaje się niezagrożone, mimo że w tym roku ceny noclegu w centrum Podhala pięły się na szczyty. Na liście najchętniej poszukiwanych miejscowości w lipcu znalazł się jeszcze jeden górski kurort – Karpacz.

Urlop solo coraz popularniejszy
Wśród danych dotyczących wakacyjnych preferencji Polaków w lipcu 2018 roku nie zmieniło się wiele w stosunku do ubiegłych lat – najczęściej wyjeżdżamy z rodziną lub w kilkuosobowych grupkach i najchętniej wybieramy prywatne kwatery, domki. Można jednak zauważyć nową, ciekawą tendencję. Rośnie liczba osób, która wakacje chce spędzać w pojedynkę. Chęć wyjazdu na samotny urlop zadeklarowało w tym roku 20 proc. badanych.

Źródło: nocowanie.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading