Light.Move.Festival – święto światła w centrum Łodzi

Light.Move.Festival to największy festiwal światła w Polsce. Podczas tegorocznej edycji na widzów czeka 55 podświetlonych kamienic, 25 instalacji świetlnych oraz 5 projekcji wielkoformatowych 2D/3D, które przez trzy październikowe wieczory zmienią oblicze łódzkich kamienic, kościołów, parków i zabudowań pofabrycznych.

fot.rp.pl

fot.rp.pl

Festiwale światła to trend, który już od dawna jest obecny w największych miastach na całym świecie. Ich główną ideą jest zmiana postrzegania miasta i pokazanie otaczającej nas na co dzień zabudowy w innym świetle – dosłownie i w przenośni.

fot. radiolodz.pl

fot. radiolodz.pl

Łódzki festiwal światła odbywający się corocznie od 2011 roku wyróżniają architektoniczne iluminacje kamienic – w tym roku przy ul. Piotrkowskiej zostanie rozświetlonych aż 55 zabytkowych obiektów.

fot. radiolodz.pl

fot. radiolodz.pl

Dodatkowo widzowie będą mogli podziwiać 25 instalacji świetlnych, w tym staw pełen wielkich nenufarów, wokół których zostaną zawieszone mieniące się ferią barw, dwumetrowe ważki. Impreza będzie trwała w dniach 7-9 października 2016 r. Pokazy rozpoczną się każdego dnia o 18.45 i potrwają do północy.

light_move_festival_2013_15

 

Zdjęcie główne: www.lmf2014.lmf.com.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)