Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie uchodzi za jedną z najpiękniejszych polskich rezydencji i jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zabytków. Jeśli jednak chcecie zobaczyć go w bardziej nowoczesnej i całkowicie zachwycającej odsłonie, koniecznie zajrzyjcie do Wilanowa po zmroku. Pałac i jego najbliższe otoczenie rozświetla się w tym czasie tysiącami kolorowych świateł.

fot. kulturalna.warszawa.pl
fot. kulturalna.warszawa.pl

Światło, obraz i dźwięk
Królewski Ogród Światła to wystawa plenerowa, w której główną rolę gra światło oraz zjawiskowa architektura wilanowskiego pałacu. Tysiące lampek tworzą na fasadzie budynku zapierające dech w piersi kompozycje. Wystawa jest podzielona na kilka części. Jedną z nich jest Magiczny Ogród Króla z ogromnymi, ułożonymi ze światła roślinami, z kolei w Ogrodzie wyobraźni światło współgra z muzyka klasyczną. Szczególne atrakcje czekają na zwiedzających w weekend – trójwymiarowe mappingi, czyli pokazy łączące światło, obraz i dźwięk wyglądają jak żywe.

fot. wp.pl
fot. wp.pl

Ogród świateł czynny do marca
Świetlna wystawa zachwyca dorosłych i dzieci, to doskonała rozrywka dla każdego. Warto ją połączyć ze zwiedzaniem pałacu lub udziałem w różnego rodzaju ciekawych warsztatach organizowanych dla różnych grup wiekowych. Pokazy światła rozpoczynają się o godzinie 16 i trwają do 21. Do końca 2016 roku wszystkie mappingi będą odbywać w soboty i niedziele poza 24, 25, 31 grudnia, o godzinie 18.30, 19.30, 20.30. Królewski Ogród Światła będzie otwarty jeszcze tylko do 12 marca 2017 roku, dlatego zwiedzanie warto zaplanować już dziś.

Zdjęcie główne: Marcin Mastykarz / www.wilanow-palac.pl

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading