Królewski Ogród Światła w Wilanowie już czynny

W tym roku ogród królewski w pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie na nowo rozbłyśnie tysiącami świateł ułożonych w fantazyjne kształty. Popołudniowe i wieczorne spacery po rozświetlonym wilanowskim ogrodzie to już tradycja. Co czeka na gości Wilanowa w tym roku?

Królewski Ogród Światła to instalacja z tysięcy diod, która w sezonie jesienno-zimowym pojawia się w ogrodzie przy wilanowskim pałacu. Już na początku wystawy gości wita widok zapierający dech w piersiach. Duży, złoty tunel wiedzie na poszczególne części wystawy. Zimowy Ogród Króla ma na celu ukazanie piękna wilanowskiej architektury. Ten „polski wersal” od wieków jest uznawany za jeden z najznakomitszych pałaców w naszej części Europy.

Muzyczny Ogród Marzeń

Nowa instalacja znajduje się na tarasie dolnym. Spektakle tworzone z muzyki i światła najlepiej widać z tarasu górnego. Muzyka klasyczna zsynchronizowana z wielobarwnymi światełkami, to główny punkt programu wilanowskiej atrakcji. Pokazy odbywają się codziennie, co kwadrans, od godziny 16 do 20.45.

Mappingi
Na wystawę plenerową w ogrodzie królewskim składają się także mappingi. W niektóre wieczory będzie można obserwować niesamowity pokaz świateł, wyświetlanych na fasadzie pałacu, barokowej muzyki i obrazów. Pałac w Wilanowie ożywa na oczach widzów – w oknach pałacu widać wówczas króla Jana III Sobieskiego i Marysieńkę oraz sceny dworskie, takie jak zabawy dworzan czy orszak konny.