Królewski listopad – zwiedzanie rezydencji za darmo

Akcja „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” organizowana jest już po raz piąty. Jej głównym celem jest zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury, a jest skierowana przede wszystkim do dzieci, młodzieży i seniorów. Z okazji warto skorzystać, gdyż oprócz bezpłatnego zwiedzania na gości królewskich rezydencji czeka wiele atrakcji.

W ramach akcji za darmo będzie można zwiedzać cztery dawne siedziby polskich monarchów. Zwiedzający będą mogli oglądać historyczne wnętrza w towarzystwie przewodnika, brać udział w lekcjach muzealnych, warsztatach, wykładach, koncertach, grach i zabawach. Oto niektóre atrakcje zaplanowane dla gości królewskich apartamentów.

bathrooms-243009_960_720

 • Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie
  W barokowej rezydencji pełnej pięknych dzieł sztuki w każdy weekend będzie można wziąć udział w warsztatach muzyczno-tanecznych „Gry i zabawy z królewskiego podwórka”, bezpłatnych lekcjach historycznych i przyrodniczych, warsztatach kulinarnych, kaligraficznych dla dzieci i młodzieży oraz bezpłatnych spacerach tematycznych dla dorosłych.
 • Łazienki Królewskie
  Oferta jest naprawdę bogata: 200 bezpłatnych lekcji muzealnych dla przedszkoli i szkół dotyczących królewskich kolekcji Stanisława Augusta, spotkania z publicznością pod hasłem „Królowie i Sztuka”, a także nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii. Będą także koncerty dla melomanów, Salony Poezji i warsztaty fotograficzne.
 • Zamek Królewski w Warszawie
  Oprócz ciekawych lekcji muzealnych, warto wziąć udział w „Godzinie ze sztuką” oraz weekendowych warsztatach rodzinnych.wawel-1535536_960_720
 • Zamek Królewski na Wawelu
  To właśnie tu można zobaczyć najcenniejszy w polskich zbiorach obraz – „Damę z gronostajem” Leonarda da Vinci. Lekcje muzealne, wykłady i warsztaty będą skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Specjalna oferta czeka także na rodziny z dziećmi.

Źródło: www. polska.travel

Zdjęcie główne: www.wikimedia.org