Kreta – co warto na niej zobaczyć?

Kreta to dla wielu turystów początek przygody w słonecznej Grecji. To właśnie ta wyspa skupia to, co najbardziej pociąga przyjezdnych, pragnących poznać ten kraj: cudowne krajobrazy, wspaniałą kuchnię i radosną, przyjacielską atmosferę.

Kreta – uważnie się rozglądaj!

Z wyborem atrakcji do zobaczenia na Krecie może być problem – jest ich tak wiele, że w ciągu kilku dni trudno jest zdecydować się na to, co zobaczyć. Już sam pobyt na rajsko wyglądającej plaży i spacer malowniczymi uliczkami wśród małych domów i kwiatów wystarczą, aby dostarczyć niezapomnianych wrażeń wszystkim zmysłom.

Będąc na Krecie, warto jednak zobaczyć przynajmniej kilka miejsc związanych z bogatą historią tego miejsca. Dzieje Krety sięgają samych początków europejskiej cywilizacji, których pamiątką jest pałac w Knossos. Inne zabytki znajdują się m.in. w Chania, Heraklion, Malia.

wzgórza

Coś dla aktywnych

Osoby, które lubią spędzać czas aktywnie powinny odwiedzić wąwóz Samaria, jaskinię Dikti i spróbować nurkowania na jednej z przepięknych raf. Kreta to także doskonałe miejsce dla miłośników chodzenia po górach. Szacuje się, że tereny nizinne zajmują tylko 5 procent wyspy!

Oprócz zwiedzania zabytków i wypoczywania nad błękitną wodą, na Krecie można zachwycić się jeszcze jednym – lokalną florą i fauną. Nie trzeba szukać jej daleko, bo zachwycająca roślinność kwitnie tuż obok domów i hoteli. Warto jednak udać się na dłuższy spacer, aby sfotografować bugenwille, mandragory, dzikie tulipany i storczyki, spotkać kreteńskiego żbika lub żółwia Kartetta.

cytryny

Więcej o florze i faunie Krety tutaj: https://epoznan.pl/news-news-92710-fauna-i-flora-na-greckiej-krecie