Konto walutowe – dobre czyli jakie?

Dla osób często wyjeżdżających za granicę równie ważny, co w przypadku konta osobistego, jest wybór rachunku walutowego. O ile o kontach osobistych powiedziano i napisano już wiele, rachunki w obcej walucie nadal budzą dużo wątpliwości. Poniżej znajdziecie kilka prostych i szybkich informacji na temat kont walutowych godnych polecenia.

Bank BPH logowanie

Komu jest potrzebne?
Konto walutowe przydaje się przede wszystkim turystom  wyjeżdżającym za granicę. Często korzystają z niego również emigranci zarobkowi, osoby uzyskujące wynagrodzenie lub posiadające kredyt w obcej walucie, firmy współpracujące z kontrahentami zagranicznymi.

Gdzie się opłaca?
Rachunek w obcej walucie można założyć w większości banków, jednak opłaca się to zrobić tylko w nielicznych. Oferty kont walutowych różnią się pod wieloma względami. Dla klienta najważniejsze kryteria, które warto wziąć pod uwagę to:

  • wysokość kursów walut,
  • wymóg posiadania konta osobistego w złotówkach,
  • opłaty za rachunki, przelewy i wypłaty walut w oddziałach,
  • możliwość zawierania transakcji krzyżowych,
  • bezpieczeństwo – nadzór Komisji Nadzoru Finansowego i objęcie gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Bank BPH logowanieW ofertach niektórych banków można zyskać dodatkowe udogodnienia. Na przykład Kantor Walutowy Alior Bank, oprócz wyżej wymienionych korzyści, daje możliwość dokonywania automatycznych przelewów, zleceń po najlepszych kursach, korzystania z kart walutowych PayPass oraz nieograniczony dostęp online, w tym za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W ostatnim czasie dla klientów banku Alior wyjątkiem mógł być okres fuzji operacyjnej – gdy połączony został Alior Bank i Bank BPH logowanie przez krótki czas mogło być utrudnione. Obecnie dzięki integracji obu banków klienci zyskali dostęp do ponad 250 placówek, z których 150 prowadzi obsługę gotówkową.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading