Komfortowy Ford S-MAX – 5 zalet dla wakacjomaniaka

Nowy Ford S-MAX to połączenie wygody, dobrego designu i nowoczesnych technologii, dzięki którym udało się stworzyć samochód wszechstronny, świetnie nadający się na rodzinne wakacje i samotne wypady. Czym Ford S-MAX zachwyci wszystkich miłośników podróży?

AWD to inteligentny napęd na wszystkie koła, który odpowiada za znakomitą przyczepność i kierowalność pojazdu w każdych warunkach. System natychmiastowo reaguje na zmiany podłoża i sam przekazuje odpowiednią ilość momentu obrotowego do kół, które mogą go najlepiej wykorzystać.

Funkcjonalny układ siedzeń – składane siedzenia w drugim i trzecim rzędzie dają komfortowe miejsca nawet dla siedmiu osób. W razie potrzeby jednym przyciskiem można złożyć siedzenia i zyskać mnóstwo funkcjonalnej przestrzeni na bagaże.

System wspomagania kierownicy EPAS, który dostosowuje się do prędkości i warunków panujących na drodze, jest niezwykle przydatny podczas jazdy na długich trasach. Dzięki niemu Ford S-MAX świetnie sprawdza się np. na autostradzie, gdzie daje prowadzącemu poczucie większej kontroli i pewności. Jego ogromną zaletą jest kontrola zjeżdżania z toru jazdy, z uwzględnieniem podmuchów bocznego wiatru oraz niwelowanie wibracji i niepożądanych sił, przekazywanych na kierownicę.


Dla miłośników wypraw w góry szczególnie istotną zaletą nowego Forda S-MAX będzie układ ułatwiający ruszanie na wzniesieniach – HSA. Dodatkowa kontrola podczas ruszania pod górę, wykorzystująca podwyższone ciśnienie w układzie hamulcowym, zapobiega cofaniu się auta podczas ruszania pod górę. HSA dodatkowo wspiera kierowcę podczas zatrzymywania się i ruszania na śliskiej nawierzchni.

Nie sposób nie wspomnieć o panoramicznym, przysłanianym roletą dachu, który dostarczy pasażerom niesamowitych wrażeń podczas jazdy, doświetli i doda przestronności. Szklany dach posiada powłokę, która obija promieniowanie UV i ogranicza nagrzewanie.