Kaszel na wakacjach – jak się go szybko pozbyć?

Kaszel i katar na wakacjach to nic przyjemnego. Kiedy nadchodzi czas długo oczekiwanego urlopu, a nas męczą uciążliwe objawy infekcji, Flegamina i inne szybko działające sposoby mogą postawić nas na nogi. Jak wyleczyć przeziębienie w czasie wakacyjnego wyjazdu?

flegamina

Latem łatwo o infekcję

Przeziębienia i grypa to choroby, na które jesteśmy narażeni nie tylko w sezonie jesienno – zimowym. Choć letnie infekcje zwykle mają łagodny przebieg, mogą skutecznie pokrzyżować nasze wakacyjne plany. Wystarczy, że w czasie plażowania połączonego z kąpielą w wodzie dojdzie do szybkiej zmiany pogody, a w ciągu kilku godzin może pojawić się wodnisty katar i kaszel. Na infekcję w czasie upału szczególnie narażone są małe dzieci, kobiety w ciąży, osoby starsze oraz osoby, których odporność jest osłabiona w wyniku niezdrowego stylu życia. Jak szybko poradzić sobie z objawami choroby dróg oddechowych w czasie wakacji?

Działać szybko

flegamina
fot. conakaszel.pl

Gdy dojdzie do wyziębienia, np. w górach lub czasie porywistego wiatru nad morzem, warto jak najszybciej sięgnąć po środki o działaniu rozgrzewającym, takie jak gorąca herbata i maści. Pojawienie się wodnistego kataru, podrażnienia gardła i suchego kaszlu to niemal pewne objawy przeziębiania. Leczenie należy zacząć od zażycia dużej dawki witaminy C i wapna. Na początku infekcji szczególnie pomocne może być przyjmowanie czosnku, który złagodzi dalsze objawy choroby. Jeśli nie mamy możliwości zjedzenia go w formie surowej, w aptekach dostępne są tabletki i kapsułki z czosnku dla dzieci i dorosłych. Maść z olejkami eterycznymi do nacierania klatki piersiowej nie tylko rozgrzeje, ale także ułatwi oddychanie w czasie kataru. Pod ręką warto mieć także dobry syrop rozrzedzający wydzielinę i oczyszczający oskrzela (np. Flegamina), dzięki któremu szybciej oczyścimy drogi oddechowe.

Aby skrócić czas choroby, konieczne jest szybkie działanie przy pierwszych objawach, dlatego jeszcze przed wyjazdem warto pamiętać o skompletowaniu apteczki.

Zdjęcie główne: www.pixabay.com

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading