„Jurassic Park” w Solcu Kujawskim

Czy pamiętacie film Park Jurajski? Na młodych widzach ten hit filmowy robi takie samo wrażenie dziś, jak i przed laty. Jeśli po obejrzeniu tego filmu marzyliście, żeby choć przez chwilę stanąć oko w oko z jednym z gigantycznych gadów, macie na to szansę w Juraparku w Solcu Kujawskim.

1024px-solec_jurapark07

Oko w oko z setką dinozaurów
Jest to jeden z trzech polskich parków prehistorycznych kreowanych i zarządzanych przez Stowarzyszenie Delta. Na zalesionym obszarze o powierzchni 12 ha stworzono mnóstwo atrakcji, na które spokojnie można przeznaczyć cały dzień. Główna atrakcja Juraparku to ścieżka dydaktyczna. To właśnie tam można spotkać wykonane ze ogromną starannością gady i płazy naturalnej wielkości. Z tablic poglądowych można z kolei dowiedzieć się wszystkiego o roślinności z okresu mezozoicznego, a na wszelkie dodatkowe pytanie odpowiadają dobrze przygotowani pracownicy parku.

W świecie prehistorycznych roślin i owadów

fot. wolnedni.pl
fot. wolnedni.pl

W parku znajduje się także Muzeum Ziemi, a w nim fascynująca ekspozycja składająca się m.in. ze skamieniałości i kości dinozaurów. Turyści mogą przyjrzeć się jak przez kolejne epoki zmieniało się życie na lądzie i w środowisku morskim, poznać historię odkryć paleontologicznych. W oszklonym Ogrodzie Zimowym można podziwiać egzotyczne rośliny, takie same jak te, które rosły przed milionami lat, a dziś występujące tylko w nielicznych zakątkach świata. Kolejne atrakcje dla zwiedzających czekają w Parku Owadów, gdzie można prześledzić ich ewolucję w trakcie kolejnych okresów w dziejach ziemi, Kino Emocji Cinema 5D oraz Park Rozrywki, w którym na głodnych wrażeń czeka m.in. kolejka torowa, wyprawa po jeziorze, byk rodeo. W parku nie mogło zabraknąć miejsca na dobry obiad. Podczas wizyty w Restauracji Jaskiniowej poczujecie się jak w bajce o Flinstonach, choć jedzenie jest tam jak najbardziej współczesne.

Discover more from WakacjoManiak.pl

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading