Jesienne krajobrazy i atrakcje na Mazurach

Jeśli szukacie cichego, spokojnego i malowniczego miejsca na jesienny wyjazd, warto wybrać się na Mazury. O tej porze roku mają do zaoferowania wiele atrakcji, a do tego niepowtarzalną, nostalgiczną atmosferę.

mazury

fot. podroze.gazeta.pl

Jesień na Mazurach potrafi dostarczyć krajobrazów równie pięknych, a może nawet piękniejszych, niż pozostałe pory roku. Pagórki pokryte lasami i łąkami mienią się intensywną żółcią, czerwienią i zielenią, a wyjątkowo przejrzyste o tej porze roku powietrze sprzyja całkowitemu relaksowi i wyciszeniu.

mazury

fot. forbes.pl

Choć jesienią mazurski klimat tchnie spokojem, turyści preferujący aktywność na pewno znajdą coś dla siebie. Spacery, wycieczki rowerowe, żeglowanie, wędkowanie, spływy kajakowe – to wszystko nadal czeka na wielbicieli tamtejszej przyrody. Po dniu pełnym wrażeń można zregenerować siły w jednym z licznych ośrodków SPA.

mazury

Nie zapominajmy także o ulubionej atrakcji mieszkańców regionu – grzybobraniu. Jesienią na Mazurach można skosztować wielu pysznych potraw z grzybów, jak choćby słynny kotlet z kani.

mazury

fot. it.mragowo.pl

Zdjęcie główne: www.nadjeziorami.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)