Jesienna nostalgia. Prześlij nam jesienną fotografię.

JesieńJesień dopada nas zawsze niespodziewanie i nagle zostajemy rzuceni w wir kolorów, spacerując toniemy w powodzi szeleszczących liści, słońce jeszcze trochę przypomina lato, ale nie grzeje już tak intensywnie, czasami próbując przebić się przez chmury.

Jesień bywa różna. Z jednej strony złota, bogata w soczyste owoce, jabłka, śliwki, gruszki czy kipiące słodyczą winogrona z działek. Jesień, to nastawione w baniakach wino, które zaczyna fermentować powoli zachowując w sobie wspomnienie letnich plaż i wakacyjnych wypadów.

Jesień to także babie lato, snujące się w powietrzu i do złudzenia przypominające nasiona topoli, które latem zaścielały chodniki przed domem.

W takim urokliwym klimacie dopada nas nostalgia, że kończy się lato, odchodzi w przeszłość kolejne wakacyjne szaleństwo, po którym jak to burzące się wino pozostają jedynie fotografie. Na tych fotografiach śmieją się do nas znajome twarze przyjaciół, a nasze dzieci prezentują ekscentrycznie wyglądające wakacyjne pamiątki. Jesień jednak bywa kapryśna jak żadna inna pora roku i zmienia się jak w kalejdoskopie. Dziś jeszcze mami kolorami, grzeje i szeleści, ale za kilka tygodni będzie szara, smutna i przygotowana do zimowej wegetacji. Wtedy stojące na kominku zdjęcie ożyje. Znajomi pomachają ręką znad ciepłego morza, a z muszli dobiegnie jego szum. W skrzynce znajdziemy zaproszenie na kolejne lato, wino w tym czasie dojrzeje i znów będzie je można sączyć w przydrożnej kafejce.

Teraz jest czas na przegląd pamiątek, garderoby, porządkowanie w szafach i odkładanie na głębsze półki kostiumu plażowego. Pora na poznanie kilku nowych pięknych miejsc do odwiedzenia w przyszłe wakacje. Jesień odejdzie, jak co roku. Nostalgia powoli zamieni się w niecierpliwe oczekiwanie, a do wspomnień dodamy nowe wraz z nowymi zdjęciami na kominku. Niedługo, bo już za kilka miesięcy, kiedy tylko dojrzeje wino.

 

Prześlij nam swoje zdjęcie

Zapraszamy do przesyłania jesiennych fotografii z Waszych okolic (i nie tylko) jakie udało Wam się utrwalić.
Zdjęcia możecie wysyłać poprzez poniższy formularz.
Postaramy się zamieścić je wszystkie w tym artykule bądź jeśli będzie ich więcej, założymy dla nich specjalną galerię.
Serdecznie zapraszamy.

 

Nadesłane zdjęcia

Jesień w Poniatowej (fot. e-Poniatowa.pl)
Jesień w Poniatowej (fot. e-Poniatowa.pl)

WakacjoManiak.pl

One Response

  1. Marcysia 4 października 2011